Boj o jistotu play-off? Nervozita, svázanost a infarktový závěr!

Výhra za tři body a jistota play-off - to byl cíl Tatranek v utkání proti Jihlavě. Tým se však teprve učí dělat důležité kroky. Zápas tak pro něj byl plný nepřesností, nedůrazů a nervozity. Neskutečným závěrem však Tatran nakonec urval dva velmi důležité body za výhru 6:5 v prodloužení.

Tatran Omlux Střešovice - FBŠ AL INVEST Jihlava 6:5p

branky: 4. Andrea Tvrzová, 7. Lucie Denková, 23. Barbora Zabavská, 59. Barbora Beranová, 60. Andrea Nemravová, 62. Andrea Tvrzová - 14. Andrea Urbanová, 35. Martina Svobodová, 43. Hana Blažková, 47. Miroslava Krupková, 60. Eva Mácová; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Kateřina Blahutová 19 - Michaela Frühbauerová 19; po třetinách: 2:1, 1:1, 2:3 - 1:0

Začátek zápasu probíhal dle papírových předpokladů. Tatran tvořil hru a po slabší chvilce jihlavské brankářky a nešťastné teči hostující obránkyně v sedmé minutě vedl již dva nula, když se prosadila Tvrzová a Denková.

Rychlé vedení však ukolébalo domácí hráčky, které ztratily tempo a produkovaly obrovské množství nevynucených chyb, díky kterým se Jihlava zadarmo dostávala zpět do zápasu. Po špatně odbráněné standardní situaci před koncem první třetiny pak hosté své zlepšení potvrdili a snížili na 1:2.

Druhá část přinesla zvýšenou aktivitu Tatranek, kterou po Beranovou rychle rozehrané standardní situaci z půlky hřiště přetavila povedeným odskokem ve třetí branku Zabavská. Domácí hráčky se i nadále tlačily dopředu, žádný z náznaků šancí se jim však nepovedlo dotáhnout do gólového konce. Naopak na straně Jihlavy začínaly přibývat rychlé protiútoky. Po jednom z nich se jihlavské hráčky dostaly za domácí branku, odkud přihrávkou na střed a přesným zakončením potrestaly nedůraz tatranské obrany. Do šaten se tak odcházelo za stavu 3:2.

Třetí třetina přinesla namísto zklidnění hry rychlé vyrovnání na 3:3 po nedůrazu na středu hřiště. Když pak Jihlava využila další nedůraz před domácí brankou a po rozehrávce z rohu a několika odrazech otočila střelou do prázdné branky na 3:4, vzali si domácí oddechový čas. Stažení hry na dvě útočné pětice přineslo Tatranu zvýšení aktivity a z něj rezultující dvě přesilové hry, které bohužel zůstaly nevyužity. Tlak na hostující branku však postupně rostl a poté, co si dvě minuty před koncem mezi čtyřmi hráčkami soupeře dvakrát prohodily míček Beranová s Nemravovou, první jmenovaná zavěsila nad padající brankářkou hostí. Stav byl opět vyrovnaný 4:4.

Chuť po vítězství však málem Tatran stála všechny body. Nedůrazně odbráněná akce jihlavských hráček totiž v čase 59:12 znamenala další branku v domácí síti. Zdánlivě rozhodnutá situace však nevydržela do konce. Nejprve Tatranky přežily klinickou smrt, když jihlavská útočnice těsně minula prázdnou branku, aby poté, v čase 59:56, Brabcová z rozehrávky našla nikým nehlídanou Nemravovou, která střelu ze střední vzdálenosti uklidila do volného růžku jihlavské branky. Když pak ve druhé minutě prodloužení přetavila Tvrzová rychlý brejk ve svůj druhý gól, bylo jasné, že Tatran získává veledůležité dva body v boji o play-off.

Šance soupeřů již zůstávají pouze ve velmi teoretické rovině. S Židenicemi mají Tatranky stejný počet bodů, ale lepší vzájemné zápasy (Židenice ještě hrají s Vítkovicemi, Libercem a Bohemians). Olomouc ztrácí na Tatran z deváté pozice stále sedm bodů - aby ho dohnala, musela by bodovat v zápase s Herbadentem, který odehraje příští víkend. Tatranky však nechtějí ponechat nic náhodě a na nedělní utkání právě s Olomoucí, které půjde o vše, pojedou s cílem získat body a dvě kola před koncem základní části tak mít 100% jistotu postupu.