Dorostenky jsou páté na MČR a chystají se na boj o placku v příští sezóně!

Po úspěšné základní a nadstavbové části dokázaly dorostenky za hlasité podpory řady rodičů vybojovat na mistrovství ČR skvělé páté místo, když je do bojů o medaile nepustila pouze prohra s vysoce favorizovanou Ostravou.

Sestava Tatranu: Drbalová, Nižňanská - Lanovenko, Hermanová, Řimnáčová, Svobodová - Faťunová, Houžvičková, Hrůzová, Chobotská, Králová, Kruberová, Nádvorníková, Pluhařová, Viplerová.

Tatran Střešovice vs. FBC ČPP BONUSIA Ostrava

Po postupu z třetího místa pražské a středočeské divize bylo jasné, že soupeřem Tatranek v sobotním čtvrtfinálovém dvojutkání bude tým Ostravy, který bude obhajovat loňský titul a v jehož kádru hraje řada juniorských reprezentantek.

I přes řadu obrovských šancí v prvním utkání a bojovný výkon v odvetě se naplno projevila florbalová kvalita soupeře. Po několikaminutovém výpadku v první třetině, kdy soupeř rychle vstřelil 3 branky, se hráčky vzpamatovaly a tečí Terezy Pluhařové po nahození Elišky Hrůzové se vrátily do zápasu. Tatranky si poté vypracovaly několik stoprocentních příležitostí, ve kterých však vždy pouze nastřelily brankářku Ostravy. Namísto vyrovnání se tak iniciativa vrátila na florbalky Ostravy, která do konce utkání vstřelila ještě dvě branky.

Pro odvetu bylo jasné, že jediná naděje na postup spočívá v naprostém otevření hry a snaze co nejdříve vstřelit 2-3 branky a vrátit se tak do zápasu. Zkušenější soupeř se ale s tlakem a bojovností Tatranek vypořádal a zatímco svého soupeře skórovat nenechal, sám využíval volnější prostory ke vstřelení dalších branek. Po výsledcích 1:5 a 0:8 tak bylo jasné, že Tatranky budou v neděli pokračovat v bojích o celkové 5. – 8. místo.

Tatran Střešovice vs. FBŠ Jihlava

V neděli dopoledne čekal na Tatran tým z Jihlavy, který v základní části jednoznačně ovládl svou divizi a ve čtvrtfinále potrápil favorizované Vítkovice, se kterými dvakrát těsně prohrál.

Střešovickým hráčkám výborně vyšel vstup do utkání, když už po 71 vteřinách využila přihrávku Elišky Hermanové k první brance Barbora Králová. Za další 2 minuty už byl náskok dvoubrankový, když se prosadila Michaela Chobotská. Soupeř se však nevzdal a na konci šesté minut snížil na 2:1. Tím se brankostroj z úvodu utkání zastavil.

Oba týmy se s vědomím důležitosti utkání vrhly na bojovnější hru, ale další branka přišla až v devatenácté minutě, kdy přihrávku Natálie Houžvičkové uklidila do branky Tereza Pluhařová a Střešovice znovu vedly o dvě branky. A protože i přes šance na obou stranách už do konce zápasu žádný gól nepadl, vybojovaly si Tatranky výhrou 3:1 právo poprat se o konečné páté místo.

Tatran Střešovice vs. TJ Turnov

V zápase o konečné 5. místo čekal na Tatran severočeský Turnov, který v prvním čtvrtfinále dokázal překvapit největšího favorita turnaje, tým Mladé Boleslavi, a porazit ho 3:2. Nadějné vedení však neudržel a boleslavské hráčky v odvetě prokázaly svou kvalitu a vyhrály 10:0.

Jak se Tatrankám povedl vstup do dopoledního utkání, tak se jim od začátku zápasu střelecky nedařilo proti Turnovu. I přes stále se zlepšující hru byl stav dvě minuty před koncem druhé třetiny velice nepříznivý - Turnov vedl 1:3 a jediná vstřelená branka Střešovic byla vlastní gól.

Necelých 90 vteřin před druhou sirénou se však prosadila Tereza Pluhařová a vrátila Tatran do hry. Když poté hned na začátku třetí části srovnala na 3:3 Michaela Chobotská, bylo jasné, že utkání bude napínavé až do konce. Střešovické hráčky byly sice po vyrovnání lepším týmem, ale na rozhodující branku se čekalo ještě téměř 20 minut. Padla totiž až v osmé minutě prodloužení a na svědomí jí měla krásnou střelou nejmladší hráčka Tatranu Natálie Houžvičková, která tak dokonala obrat zápasu na 4:3p a získala pro Tatran Střešovice páté místo na mistrovství ČR dorostenek.

Velká naděje pro další sezónu

Dorostenky postupem na MČR a ziskem pátého místa dosáhly obrovského úspěchu. V sezóně i v play-off neporazily pouze týmy složené z výrazně starších hráček, které pro příští rok již přecházejí do juniorek. Oproti tomu Tatran byl na turnaji jednoznačně nejmladším týmem, kde téměř polovinu sestavy tvořily starší žákyně a ze kterého pro příští sezónu odchází do juniorek pouze 2 hráčky!

Cíl pro následující sezónu tedy nemůže být jiný než ten nejvyšší - poctivá práce na trénincích a medaile z následujícího MČR!

Velké poděkování patří rodičům, za jejich neutuchající podporu a věrné fandění nejen v průběhu celé sezóny, ale i na turnaji ve vzdálené Ostravě, kam přijeli Tatranky podpořit v hojném počtu. Za celý tým dorostenek děkujeme!