Dorostenky prokázaly obrovskou morální sílu a pojedou obhajovat titul!

Nejlepší florbal celé soutěže dorostenek se hrál v úplně posledním utkání základní části. Tatranky se proti Mladé Boleslavi dokázaly poprat s osudem. I když jim snad nic nehrálo do karet, vítězným gólem v power-play pouhých 52 vteřin před koncem urvaly výhru na svou stranu a postupují na úkor svého soupeře do závěrečných bojů o mistrovský titul.

Před posledním utkáním soutěže byly karty rozdány jasně. Z pražské a středočeské soutěže postoupí na závěrečné MČR pouze dva nejlepší týmy. Tatran, prořídlý zraněními a unavený z přenáročného play-off juniorek z minulého víkendu, ztrácel na třetím místě před rozhodujícím vzájemným zápasem na druhou Mladou Boleslav 3 body. Soupeřkám tak k postupu stačil jakýkoliv bodový zisk. Zápas se odehrával v mladoboleslavské hale, před početnými mladoboleslavskými fanoušky, na neoblíbených parketách. Jediné, co tak hrálo Tatranu do karet, byly jeho vlastní schopnosti a pevná víra ve vítězství.

Ta však hned v úvodu zápasu prošla těžkou zkouškou, když po dvou chybách v obraně v čase 2:07 domácí hráčky vedly již 2:0 a po palubovce doslova létaly. V těžkých chvílích ale vytáhla svůj tým ze dna Karolína Vachušková, která i přes nemoc odehrála jedno z nejlepších utkání v životě. Nejprve v čase 3:42 snížila bekhendovou dorážkou po závaru před domácí brankou a za necelé dvě minuty její tečovaná střela zapadla až za záda dezorientované boleslavské brankářky. Tatran byl zpátky ve hře a síly na hřišti se vyrovnaly. Boleslav sice šla po dalším zaváhaní v tatranské obraně opět do jednobrankového vedení, ale bylo jasné, že v tomto zápase se bude bojovat až do úplného konce.

Ve druhé třetině se začalo hrát opatrněji a Boleslav se prosazovala spíše z rychlých protiútoků. Brankářka Eliška Drbalová ale po náročné první části přepnula na vyšší obrátky a nedovolila soupeřkám pomýšlet na navýšení skóre. Když pak Vachušková vybojovala míček u soupeřovy branky a svým třetím gólem vyrovnala na 3:3, začínalo se znovu od začátku. Tou dobou už hrál prořídlý Tatran pouze na dvě obránkyně, Čepelková s Köhlerovou však předváděly jistý a trpělivý výkon, který druhá jmenovaná završila v 8. minutě druhé části, když prošla mezi 3 hráčkami soupeře a přihrála úplně volné Chobotské, pro kterou už nebyl problém uklidit míček do prázdné branky. Obrat byl dokončen, do konce druhé části se už nic dalšího nestalo.

Bylo zřejmé, že Boleslav se jen tak nevzdá. I tak se však tatranky nevyhnuly zbytečným chybám, když například hned v první minutě třetí třetiny odešla na trestnou lavici za přehnaný důraz hráčka zápasu Vachušková. V přesilové hře si domácí vybudovaly velké množství šancí na vyrovnání, ale důrazná obrana, výborná brankářka a i trocha štěstí přispěla k úspěšnému oslabení. Boleslav sice ještě několik střídání po skončení přesilové hry těžila ze své převahy, ale Tatranu se na druhé straně otevíraly možnosti k rychlým protiútokům do otevřené obrany. Nakonec ale přece jen zahřmělo na druhé straně. Sedm minut před koncem se po závaru před brankou Tatranu prosadila dorážkou boleslavská Bárková a bylo opět vyrovnáno. V tu chvíli postupovala Boleslav.

O výsledku zápasu tak mělo rozhodnout to, s jakým klidem a s jakou trpělivostí Tatranky zvládnou jeho poslední minuty. Po time-outu 2 minuty před koncem hráčky ještě trpělivě pokračovaly v pěti v poli, protože převaha byla momentálně na jejich florbalkách a naděje na vstřelení branky stále trvala. Až 50 vteřin před koncem, při standardní situaci ze střední vzdálenosti, naskočila namísto brankářky Drbalové Michaela Chobotská a Tatran početní převahu okamžitě využil. Köhlerová našla z rozehrávky právě nikým nehlídanou Chodobotskou, která míček přeposlala před práznou branku, do které ho dorazila pozorná Vlachová a Tatranky 52 vteřin před koncem vedly 5:4.

V následné powerplay soupeře se již nic vážného nestalo. Tatran udržel výhru 5:4 a díky lepším vzájemným zápasům předskočil na druhém místě Mladou Boleslav, která se řadí mezi nejlepší týmy v celé ČR. Tatranky tak postupují do závěrečného turnaje play-off, který se bude odehrávat v Ostravě a na kterém budou obhajovat loňský titul. Ve čtvrtfinálovém dvojutkání je v pražském derby čeká tým Bohemians!