Dorostenky úspěšně vstoupily do nadstavbové části

Tým dorostenek v neděli odehrál důležitá úvodní utkání nadstavbové části soutěže a po remíze 2:2 a výhře 5:3 si do bojů o postup na MČR zapisuje důležité 4 body.

Tatran Střešovice vs. Herbadent Praha 11 SJM

2:2 (1:0, 1:2, 0:0)

Hned v prvním utkání nadstavby se Tatranky setkaly s jedním z hlavních favoritů soutěže, s jihoměstským Herbadentem. Bez ohledu na brzký ranní start utkání oba týmy hned od prvního střídání nastolily tak vysoké tempo zápasu, že ho už žádný z následujících zápasů na turnaji nepřekonal. Celozápasový drsný boj o každý míček začaly lépe Tatranky, když hned v první střídání využily rychlý protiútok a po bleskové předávce po ose Houžvičková - Viplerová - Faťunová - Viplerová - Houžvičková poslední jmenovaná zametla míček do prázdné branky. Soupeřky, které v sedmi zápasech základní části vstřelily 82 branek, se tak rychle dostaly do pozice, na kterou nebyly zvyklé. Postupně sice přidávaly na tlaku a v závěru třetiny měly více ze hry, ale díky kvalitním bloků a zákrokům brankářky Janglové se do přestávky odcházelo za stavu 1:0.

V úvodu druhé části naopak tahal za delší část provazu Tatran. Samostatný únik Faťunové však skončil pouze na tyči a tak se vyrovnání dočkal Herbadent, když potrestal nedůraz v přechodové fázi Tatranek a skóroval z uvolněného prostoru před brankou. Zanedlouho však opět prohrával. To když střílenou přihrávku Pluhařové z rohu před branku i přes důraz obránkyně trefila ze vzduchu Zikmundová za bezmocnou brankářku a tímto typicky švédským gólem Tatranky vedly 2:1. I přesto se do přestávky odcházelo za nerozhodného stavu, to když Tatranky nezablokovaly nastřelení od půlky a v chumlu před brankou po několikáté dorážce doskákal míček až za brankovou čáru.

Třetí třetina přinesla úporný boj z obou stran, kdy oba týmy chtěly a mohly urvat výhru na svojí stranu. Herbadent hrál víc na míčku a končil na blocích Tatranek, Tatranky trpělivě vyčkávaly a chodily do rychlých protiútoků, ale končily na nepřesnosti v zakončení nebo v kombinaci. Utkání tak doputovalo do remízového konce a oba týmy si připsaly do tabulky pravdy po jednom budou.

Tatran Střešovice vs. SK Florbal Benešov

5:3 (3:1, 0:0, 2:2)

Po jednozápasové pauze se ve druhém utkání Tatranky setkaly s Benešovem a rychle se dostaly do tříbrankového vedení. Poté se však v jejich hře začala projevovat únava z předchozího fyzicky i psychicky vypjatého zápasu a s utlumenou aktivitou přišly zbytečné technické chyby. Ty vyvrcholily vlastní brankou na 3:1 a velice špatně odehranou druhou třetinou (0:0), která byla přeplněná nepřesnostmi a nedůrazem.

V úvodu třetí části se Tatrankám povedlo zvýšit tempo a rychle odskočit na 5:1. Následovalo ale opět polevení tempa a v dohrávaném závěru zápasu se soupeři dvěma slepenými góly povedlo snížit na konečný stav 5:3.

Jaký je další program?

Následující turnaj proběhne v sobotu 12.12. v chodovské hale Jedenáctka a Tatranky se na něm utkají s dalšími favoritkami na postup, s týmy Chodova a Bohemians.

Poté již následuje novoroční odjezd na švédský turnaj Gothia Innebandy Cup, kde budou Tatranky jako jediný český tým bojovat v kategorii G16.