Druhý zápas sezóny - Jak to vypadalo

Včera v 5 hodin se v pardubické ČEZ Aréně uskutečnil souboj našeho A-Teamu Tatranu Střešovice s domácími ze Sokola Pardubice. Snaha o překonání diváckého rekordu základní části zůstala sice nenaplněna, ale i přesto se hrálo před velmi slušnou kulisou, která čítala přes jeden tisíc diváků.

Zápas pro nás nezačal slibně, v jedenácté minutě jsme prohrávali již 2:0. Pardubice, nabuzené početným publikem, hráli v prvních minutách určitě lépe než tým, který na tento zápas dorazil z Prahy. Ve 12. minutě se ale prosadil Martin Richter a o pár vteřin po něm Marek Deutsch. Vyrovnáno, 2:2. Když se pak v 18. minutě, krásnou střelou, trefil Jakub Gruber a v 19. minutě Jan Natov, byl stav 4:2 pro Tatran a vše nasvědčovalo tomu, že si i dokráčí pro vítězství.

Pardubice ale i do druhé třetiny naskočily lépe než jejich soupeř a dokázali srovnat na 4:4. Vedení na stranu Tatranu ale vrátil Marek Vávra ještě před přestávkou, když zužitkoval přesilovou hru, a do kabin se šlo za stavu 5:4 pro Tatran.

Ve třetí třetině již úřadovali pouze tatranští. Nejprve se v přesilové hře trefil Milan Fridrich. Následně hrál Tatran oslabení, ale dokázal se s ním vypořádat velmi dobře. A tak v 51. minutě navýšil vedení Tatranu Marek Vávra. Zbývaly poslední čtyři minuty a domácí prohrávali o tři branky. Nebylo co řešit a odhodlali se ke hře bez brankáře. Tyto čtyři minuty dokázal ale nejlépe využít Jan Natov, který se trefil hned dvakrát, přičemž druhý gól, který padl v 59. minutě, mu zkompletoval hattrick. Míček samozřejmě letěl směrem ke kotli tatranských.

Více se toho již nestalo a nutno dodat, že celá třetí třetina byla od Tatranu na velmi dobré úrovni a Pardubice již nepouštěl do mnoha šancí. Trenér Luděk Beneš, který Tatran v tomto zápase vedl, tak splnil primární úkol – zisk třech bodů a dokázal se vypořádat i s nepříznivým vývojem utkání.

Rozhovor s Janem Natovem

Další zápas čeká na hráče již následující neděli, a to doma proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Tak se těšte a přijďte zafandit!