I přes mohutný finiš jsme s Chodovem body nebrali!

Dlouho očekávané derby vítězně nedopadlo. Chodov bere po výhře 8:6 tři body a pojistil si tak druhou pozici, ze které se mu bude lépe vybírat soupeř do play-off.

Utkání začalo nadějně. Milan Meliš využil v přesilové hře šance, do které ho poslal obránce Ondřej Němeček, a otevřel skóre zápasu. O tři minuty později byl stav ale znovu nerozhodný - trefil se chodovský Kotlas. Za onoho nerozhodného stavu 1:1 začala i prostřední třetina.

Tu dvěma trefami ovládli střešovičtí Jan Kolísko s Jakubem Slavíkem a poslali Tatran do vedení. V posledním dějství pak přišlo něco, s čím nikdo nepočítal. Jan Kolísko, střelec druhého gólu, byl vyloučen na pět minut za hrubost. Celkem třikrát tak Chodov skóroval v početní výhodě a urval se do čtyřbrankového náskoku. Ten nesmazal ani mohutný finiš Tatranu, který v čase 58:14 snížil na 6:7 a v posledních dvou minutách si vypracoval ještě několik dobrých příležitostí. Výhru hostí pečetil pár sekund před koncem do prázdné branky Patrik Dóža

Jak se shodli oba trenéři - Luděk Beneš z Tatranu a David Podhráský z Chodova - utkání rozhodlo ono pětiminutové vyloučení. Zároveň se oba shodli, že šlo o velmi vyrovnaný duel. Luděk Beneš byl navíc spokojený i s formou svého týmu. "Kvalitní utkání, ve kterém jsme ukázali, že směrem k play-off jdeme nahoru," nechal se slyšet.

Tatran tak zůstává stále třetí - nad čtvrtými Vítkovicemi má čtyři body náskok - a Chodov upevnil své vedení na druhé pozici. Pokud by chtěly Střešovice stejný počet jako Chodov, musely by přidat šest bodů, ale tým z Jižního Města by nesměl bodovat.

Další duel čeká Střešovice v úterý 21. února doma proti Pardubicím, které se momentálně nachází na předposlední, jedenácté, příčce.

Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:8 (1:1; 2:1; 3:6)| STODOLA Aréna