Jsme zpátky na 4. místě Tipsport Superligy

První z dvojzápasu s .TJ Sokol Královské Vinohrady. dopadl výborně. Před 315 diváky hráči napravili zaváhání z 10. kola proti Bohemians a využili jejich zaváhání na půdě Vítkovic a posunuli se místo nich zpátky na 4. místo.

This text will be replaced

Hráčem utkání na straně domácích byl vyhlášen Tomáš Kafka, který se do branky vrátil po dvou zápasech a s 29 zásahy se výrazně podepsal na konečném výsledku 6:2. Po dvou kanadských bodech si z utkání odnesli hned tři hráči domácích - Milan Fridrich, Marek Vávra a Filip Ullmann.

Utkání ve 14 minutě gólově otevřel Marek Vávra, kterému asistoval navrátilec a kapitán Marek Deutsch. Hosté se po úvodní brance nestačili zkoncentrovat a už o 26 vteřin později lovil Karel Mrkos z branky další míček. Minutu před koncem první třetiny hosté odpověděli kontaktní brankou Daniela Kroupy. Druhá třetina se nesla v podobném duchu střelecké převahy domácích, kteří si vytvořili spoustu šancí, ale nedokázali je proměňovat. V půlce utkání přišel za stavu 4:1 důležitý moment, čímž bylo přečkání dvouminutového oslabení 5 na 3, ve kterém Kafka domácí několikrát podržel. Naopak další početní převahu tentokrát na straně Tatranu využil Ondřej Němeček po přesné přihrávce Filipa Ullmanna. Dvě a půl minuty před koncem upravil Marek Vávra trefou do prázdné brány hostů skore na 6:1. Vinohrady však nic nezabalili a stále se snažili zlepšit výsledek, což se jim přece jenom podařilo a 14 vteřin před koncem utkání vstřelili svůj druhý gól. Po závěrečném hvizdu na výsledkové tabuli svítil konečný stav 6:2 pro domácí Tatran Střešovice.

Komentář trenéra domácích Jiřího Jakoubka: Jsme rádi za tři body a tři vyhrané třetiny. V první části nás hodně podržel Tomáš Kafka a ve zbylé části zápasu jsme byli o něco lepší, takže myslím, že výhra je zasloužená.

Už za 3 dny ve čtvrtek 26.11. od 20:15 se střetneme v odvetě opět s TJ Sokolem Královské Vinohrady. Utkání se tentokrát odehraje v rámci našeho posledního zápasu ve Skupině B Poháru České Pojišťovny. Pokud potvrdíme roli favorita, tak ve čtvrtfinále narazíme na 2. tým ze Skupiny A, což bude pravděpodobně Sparta nebo Chodov. Čtvrteční utkání můžete sledovat on-line.