Po hlasitém budíčku od Bohemky půjdou Tatranky na Ostravu dokonale probuzené

Namísto očekávaného souboje o body si Tatranky z prvního kola odnesly nelichotivé skoro 0:7. O první body se tak bude bojovat až tuto sobotu.

1. kolo - Prohra Tatranek s Bohemians

Příčiny hrozivé prohry s Bohemians byly personálního i herního důvodu. Do prvního kola nemohlo ze zdravotních důvodů nastoupit více jak 5 hráček loňské základní sestavy a většina hráček, které dostaly jednu z prvních extraligových příležitostí namísto nich, si odbylo hodně nervózní premiéru v nové sezóně. Tatrankám se v utkání nedařilo vyhrávat osobní souboje, tlačit se před soupeřovu branku, ani být dostatečně důrazné v obraně. Pokud chtějí pomýšlet na zlepšení své loňské sedmé pozice a na překonání hranice sta vstřelených gólů, musí výrazně přidat. Vysoká prohra se soupeřem, se kterým se mělo hrát o body, byla hlasitým budíčkem pro celý tým - a jasná pobídka k tomu, aby se podobný zápas již neopakoval.

1. kolo - Nedohrané derby Ostravy s Olomoucí

Ostrava zažila v prvním kole na domácí palubovce zcela jiné starosti. Utkání, které v první třetině přineslo spíše přetlačovanou plnou nepřesností a osobních soubojů, muselo být po 20 minutách kvůli nezpůsobilosti hrací plochy. Díky velmi nestandardním klimatickým podmínkám se na podlaze haly začala srážet voda utkání tak bylo z důvodů bezpečnosti přerušeno. Ostravské zahájení nové sezóny tak trvalo pouhých 20 minut, skutečnou premiéru tak budou mít severomoravské hráčky až tuto sobotu.

2. kolo - Tatran vs. Ostrava

V loňské sezóně bral Tatran ze vzájemných soubojů plný počet bodů za výhry 4:3 a 5:1, když v prvním utkání Tatranky otáčely z 2:3 na 4:3 až v posledních minutách. Cesty obou týmů se poté vydaly opačným směrem - Ostrava obhajovala extraligovou příslušnost v play-down, Tatran si s bezpečným náskokem vybojoval premiérovou účast v play-off.

Jak bude probíhat druhé kolo? Vletí Ostrava s obrovskou chutí do nové sezóny a potrápí Tatranky? Podaří se Tatranu oklepat z nečekaně vysoké prohry v prvním kole, zapojí uzdravené hráčky a zapne bojovnost, která ho doprovázela v loňské sezóně?

Přijďte se přesvědčit v sobotu 27. září od 20:00 do střešovické stodoly!