Po první semifinálovém víkendu je stav 1:1!

1. semifinálové utkání skončilo 4:5 po samostatných nájezdech, druhé jsme ale v neděli vyhráli 6:1 a stav po dvou odehraných zápasech je tedy 1:1!

V sobotu začaly lépe Vítkovice, když se ve 14. minutě chopily vedení. Na tento gól, ale rychle zareagoval Filip Ullmann, který nekompromisní dalekonosnou střelou do šibenice srovnal o dvě minuty později na 1:1. Vstup do druhé třetiny byl skvělý, hned v její druhé minutě dorazil skákavý balónek Jakub Gruber. Góly ale začaly padat ve větší míře až ve třetí třetině. Na 3:1 zvyšoval Miroslav Mayer, který využil famózní nahrávku Martina Richtera. Na 4:1 zvýšil v přesilové hře kapitán, Marek Deutsch. V 52. minutě však začal mohutný nápor Vítkovic, kterým se do 58. minuty podařilo srovnat. Šlo se tedy do prodloužení, ve kterém nepadla žádná branka, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. První samostatný nájezd Vítkovice proměnily, od nás jel Milan Fridrich, ale nezadařilo se. Druhý nájezd Vítkovice také proměnily a od nás se těsně nepovedlo Martinu Richterovi podstřelit padajícího gólmana. 3. série byla neúspěšná pro oba týmy, kdy od nás jel Jan Natov, kterému bylo velmi spekulativně písknuto vrácení. Rozhodující nájezd vstřelil vítkovický Řezanina a bylo rozhodnuto.

Nedělní zápas měl podobný průběh, místo závěrečného vítkovického náporu se nám ale podařilo přidat ještě nějaké góly navíc, což rozhodlo v náš prospěch. Ve 4. minutě zahájil kanonádu Jiří Kolísko, který nejprve vybojoval balónek a poté stylově tahem zakončil. Na 2:0 zvyšoval již ve 2.třetině Milan Fridrich a krátce po něm na 3:0 Jan Natov. Snížení Vítkovic přišlo ve 3.třetině z hole mladíka Pešata. Zanedlouho na něj ale odpověděl Martin Richter, který zvýšil na 4:1. Pak již přišla chvíle Marka Beneše, který dvěma krásnými góly upravil konečné skóre utkání na 6:1 pro nás.

Stav po dvou odehraných zápasech je tak 1:1 a série se stěhuje do Ostravy, kde odehrajeme 3. a 4. utkání již tento víkend. Možná již rozhodující 5.utkání se pak odehraje ve středu 8.4. od 18 hodin v Praze an Podvinném mlýnu.