Podpora fanoušků nás hnala dopředu, říká střelkyně rozhodující branky Lucie Chaloupková

Zatímco první dvacetiminutovku Tatranky ovládly, ve druhé gól inkasovaly. Rozhodnout tak mělo poslední dějství, to ale skončilo nerozhodně 2:2, a tak na řadu přišlo prodloužení a po něm nájezdy. V jejich sedmé sérii rozhodla pro Tatran Lucie Chaloupková, hráčka s číslem jednasedmdesát, střešovické ženy si tak v duelu s brněnskými Židenicemi připisují první bod.

Od začátku utkání jste vedly, přesto byl aktivnějším týmem soupeř.
Jo, je to možný, ale snažily jsme se plnit taktické pokyny a i když soupeř držel častěji balónek, tak nedokázal projít přes naši obranu. Takže pro nás jejich větší aktivita nebyla problémem.

Když jste od začátku vedly, ale zároveň nebyly tím dominantnějším týmem na hřišti, svazovalo vás to nějak - nebály jste se třeba o výsledek?
Je možné, že někdo byl hodně nervózní, ale byly jsme nahecované, takže nás obdržené góly nijak nesrazily.

Následně to bylo 2:2, šlo se do prodloužení, tam už jste na výsledek musely hodně myslet...
Jo, určitě to nebylo příjemné, ale myslím si, že z fyzického hlediska jsme ten konec zvládly líp a nájezdy jsou o štěstí, prostě loterie.

Na čem po dnešku musíte zapracovat před nedělním duelem?
Rozhodně se musíme poučit z chyb, ze kterých pak padaly góly a rozhodně musíme být koncentrované po celou dobu utkání. Myslím si, že druhá třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá.

Jak důležitým faktorem bylo domácí prostředí a fanoušci?
No určitě, fanoušci jsou úplně nejlepší a doufám, že s námi pojedou takhle i do Brna - alespoň pár z nich. A určitě nás jejich podpora hnala hodně dopředu.

Nedělní druhé utkání začíná ve STODOLA Aréně Střešovice v 17 hodin.