Přípravka v Radlicích

Po vítězství v minulém turnaji jsme natěšeni vyrazili do Radlic. Čekala nás utkání s týmy Athletics Praha Černý Most, FBC Start 98, Billy Boy florbal Mladá Boleslav a FbC Panthers. Víme, že díky minulé výhře jsme postoupili do skupiny se silnějšími soupeři, ale to nic nemění na našem odhodlání.

Po rozcvičení jsme se v nafukovací hale pustili do boje.

První utkání nás nezastihlo v ideálním rozpoložení. Prodloužený víkend nám nepomohl a tým na hřišti spal. Co spal. Zaspal. Zaspal začátek utkání a po krátké době jsme prohrávali 0:1. Nekoncentrovaná, nepřesná a velmi slabá hra na hokejce nám opravdu nepomohla. Střelba na branku nulová… No co, hraje se až do posledního hvizdu rozhodčího.Kluci zabrali, snažili se střílet a prosazovat se. To vedlo k vyrovnání. Avšak opět díky naší nepozornosti a propadání prohráváme 1:2. Jedem dál, snaha se počítá, prosazujeme se a srovnáváme na 2.2. To nám pomohlo zvednout hlavy a bojovat dál. Postupně přidáváme 2 branky a vypadá to, že obracíme utkání v náš prospěch. V tu chvíli opět přestáváme hrát a soupeř z Athletics Praha Černý Most využívá naší nekoncentrovanosti, sbírá všechny síly a během minuty do naší branky vsítil 4 míčky. Nic na tom, že začal střídat pouze své nejlepší hráče. I ty jsme mohli porazit. Rozhodně jsme na ně měli. Zápas pro nás tedy končí prohrou 4:6. Nevadí, čekají nás další tři zápasy a jeden zápas nedělá turnaj. (Dobiáš 2, Klement, Škácha)

Po rozebrání výkonu v šatně, motivaci na další utkání a instrukcích, kdy se sejdeme a co mezi zápasy dělat, se rozcházíme relaxovat.

Po pauze se opět scházíme bojovat o úspěch v dalším zápase. Bohužel však hráči nerespektovali pokyny trenérů a nedodrželi odpočinek. Mrzí nás to!

Do utkání s týmem z Kunratic vstupujeme s odhodláním vyhrát. Soupeř nastupuje s pouhými pěti členy týmu. Na začátku utkání přebíráme taktovku. Makáme, bojujeme, daří se nám a postupně, s úsměvem na tváři, se ujímáme vedení 4.0. Bohužel jsme opět usnuli na vavřínech a mysleli si, že to máme v kapse. Přestali jsme bránit a hrát. Stojíme na hřišti „jako tvrdé i“. Soupeř vycítil svoji šanci. Postupně dává branku za brankou. Některé hodně se štěstím, ale i ty se počítají. Jsme odevzdaní. Nejednou se nám nedaří trefovat branku. Míříme metr vedle nebo nad. I přes výborně rozehrané utkání nakonec dostáváme „nakládačku“ 5.8. Škoda. Nemá však cenu plakat nad rozlitým mlékem. Musíme se oklepat a připravit se na favorizovanou Mladou Boleslav. (Klement 2, Cordier-Brinzeu, Škácha, Škoda)

Pro zápas s favorizovanou Mladou Boleslaví si dáváme cíle. Nechceme prohrát, rozhodně ne, ale víme, že jsou lepší. Chtěli jsme soupeři vstřelit alespoň 3 branky a nedostat více jak 10. První polovinu utkání se na hřišti rozkoukáváme. Soupeř je lepší ve všech směrech. Snažíme se, po hřišti jezdíme, ale bohužel si nevytváříme žádné šance. V poločase prohráváme 6:0. Nechceme se vzdát a chceme si florbal užít. Zatínáme zuby a bojujeme. Daří se nám vstřelit první branku. Radost je veliká. Bohužel jsme opět nekoncentrovaní a rychle nás soupeř dostává pod tlak. Konečný výsledek 4:14 nepotěší. My ale máme radost, že se nám povedlo vstřelit více branek, než byl nás cíl. (Klement 3, Kříž)

Poslední zápas bude opět náročný. Soupeř je také velmi kvalitní. Motivace je jasná. Chceme dát alespoň čtyři branky a hrát pěkný florbal. FbC Panthers na nás nastoupil s maximálním nasazením. Vstřelujeme první branku a tím děláme radost i našim věrným, stále podporujícím, fanouškům. (Děkujeme, že jste to s námi vydrželi, i když se nám nedařilo.) Vypadá to, že by to mohlo jít. Bohužel soupeř se vzpamatoval a ukázal, kdo je na hřišti pánem. První půli prohráváme 2:11. O poločase sbíráme veškerou energii a motivaci. Snažíme se lépe bránit. Výborně v tomto utkání zahrál Kryštof Klement, který opravdu na hřišti jezdil a nenechal ani jeden míček ladem. Lépe bráníme, aktivně bojujeme o balónek a i díky tomu v druhé půli obdržíme „pouze“ 6 branek. Prohra 4:17 je zastrašivá, ale je. Hlásíme se k ní. I to k florbalu patří. (Klement 2, Gocová, Škácha)

Turnaj v Radlicích byl pro nás velkou zkouškou. Nejen hry, ale i bojovnost. Není jednoduché hrát se vztyčenou hlavou, když se Vám nedaří. Škoda je prvních dvou zápasů, ty jsme měli vyhrát. Prohry v následujících zápasech nám ukázaly, že se máme ještě co učit a trénovat, trénovat a trénovat.

Za trenéry děkujeme, že jste se nevzdali a makali až do konce. Držme se hesla: „ Není třeba se trápit nad tím, co už stejně nezměníš…“. Tento turnaj jsme prohráli, byla to pro nás zkouška ohněm, ale příště opět zabojujeme a zkusíme vyhrát. „Kluci, máte na to!!!“