První zápas sezóny - After match

První zápas sezony skončil vítězstvím Tatranu nad Bohemians 6:3.

Třetí zářijovou neděli hostil Podvinný mlýn první kolo nové sezony AutoCont extraligy. Jednalo se o televizní utkání, ve kterém se střetl Tatran, loňský vicemistr, spolu s Klokany z Bohemians, kteří se do libeňské haly na první zápas stěhovali právě kvůli televiznímu přenosu.

Utkání začalo v podání Bohemky značně z ostra, kdy se hned v první minutě na tatranskou svatyni a jejího ochránce Rebra řítil osamocený Kindl. Ten však hostujícího brankáře nepřekonal a tudíž se nekonala ani okamžitá změna skóre. Celý začátek zápasu byl však z obou stran nadále poměrně nervózní. Tomu však v deváté minutě učinil přítrž střešovický Jan Natov., který po téměř kružítkem narýsovaném půlkruhu pomohl Korábovi s úklidem pravého horního rohu jeho branky. Nula jedna. Uběhlo pouhých třináct vteřin, kdy v čase 8:51 poslal navrátilec do střešovické sestavy, Filip Ullmann, Korábovi pozdrav v podobě dělovky z půlky hřiště, na který byl však domácí muž v masce krátký. Následně si šel domácí Tůma odpykat trest na dvě minuty za nedovolené vrážení a dopřál tak Tatranu možnost na další navýšení brankového rozdílu. Tu však střešovické přesilovkové komando odmítlo.

Na začátku druhé třetiny byla oběma týmům znovu nabídnuta výhoda v podobě přesilové hry, avšak ani jeden z mančaftů nabídnutou příležitost nevyužil. V polovině zápasu poprvé kapituloval hostující Rebro, kdy za svá záda pustil střelu v celém zápase aktivního Jakuba Šárky. O necelé dvě minuty později se však napřáhl střešovický Petr Heřmanský. Jeho ránu zastavila až síťka za Korábem, čímž obránce Tatranu vrátil svému celku dvoubrankové vedení. Do konce druhého dějství se skóre měnilo ještě jednou a postaral se o to střešovický Martin Richter. Ten doklepl střelu Tomáše Nusharta a zvýšil na 1:4.

Začátek třetí třetiny byl v režii Tatranu, kdy pátý gól po Vávrově nabídce přidal Jakub Gruber. V čase 44:08 si šel na dvě minuty na trestniu lavici sednout střešovický Jan Natov. Bohemka šla do šesti a už už to vypadalo, že se Tatran ubrání i ve druhém oslabení, jemuž čelil. Přesně v čase vypršení Natovova trestu ovšem napřáhl domácí Martin Kisugite a propálil vše včetně Rebra. Bohemku vstřelený gól nakopl a zanedlouho si po několika spálených šancích svých spoluhráčů připsal druhý zářez Jakub Šárka. Rodící se obrat domácích však chladnokrevně odmítl střešovický Jakub Gruber poté, co po Richterově pasu upravil na konečných 6:3 pro Tatran. Střešovice potvrdili roli favorita a na Podvinném mlýně získali první tři body.