Tatran postupuje v poháru do čtvrtfinále

Po druhé za sebou v pouhých čtyřech dnech se Tatran v domácí Stodole postavil proti TJ Sokolu Královské Vinohrady. I včera večer potvrdil roli favorita a uhrál s nepříjemným soupeřem cenné vítězství 8:5 a tím si zajistili první místo ve Skupině B v Poháru České Pojišťovny.

V úvodu první třetiny měli navrch jednoznačně hosté, kdy domácí podržel několika výbornými zákroky Michal Rebro. Naopak po chybě v rozehrávce se prosadil Jan Řehoř. Tatran se z vedení však dlouho neradoval, když za minutu vyrovnal Michal Kareš. Zbytek první třetiny byl vyrovnaný a přinesl nerozhodný stav 1:1. V druhé části Tatran na Vinohrady pořádně vletěl a během několika minut díky dorážce Radima Fořta, přesné střele Jana Kolíska a dalším povedeným souhrám vedl už 6:1. Opařený soupeř se ve druhé třetině převážně bránil a gólově se prosadit nedokázal. Několika minut nepozornosti v poslední třetině zase využili Vinohrady, které v krátkém sledu několika přesných akcí snížil náskok domácích na rozdíl dvou branek. Po důrazné domluvě trenéra se však Tatran vzpamatoval a srovnal hru, kterou okořenil ještě dvěma góly. Celkově domácí Vinohrady přestříleli skoro dvojnásobně v poměru 41:21.

Diváků se na utkání sešlo poměrně málo, nicméně mohli jsme mezi nimi najít i fanoušky až z dalekého Finska. Rodinní příslušníci se přijeli podívat speciálně na Mikku Nenonena, který mužský tým posílil po začátku sezóny.

V dalším kole poháru narazíme na nepříjemného soupeře z Chodova, se kterým se utkáme i příští týden v dalším kole Tipsport Superligy v rámci televizního utkání. Přijďte v úterý 1. prosince podpořit naše hráče do SH Jižní Město od 18:00 proti Chodovu.