Tatran skončil pod vrcholem

Libeňská O2 Aréna zažila v neděli 13. dubna třetí Superfinále. Po roční odmlce se střešovickou účastí. Soupeřem Tatranu byl obhájce titulu, tým 1.SC WOOW Vítkovice.

Za hřmotu bubnů obou fanouškovských táborů, které byly trochu nepochopitelně umístěny organizátory SFF hned vedle sebe, začala další bitva nesmiřitelných, Tatranu Střešovice a Vítkovic.

Oba týmy se snažily hrát ze zabezpečené obrany. Vítkovice z osobní tělo na tělo, Tatran ve W-stylu. V první části dokázali střešovičtí hráči přecházet rychlými oťuky o mantinely do útočného pásma, kde však byla houšť vítkovických těl již zcela neprostupná. Oproti tomu hosté z Ostravy čekali na zaváhání v rozehrávce, a přestože se Tatran snažil sebevíc, pár chybek a tím i šancí na rychlý brejk pro Vítkovice nakonec vytvořil.

Do šaten po první části odcházely oba týmy za bezbrankového stavu a ten vydržel téměř i po celou dobu druhé třetiny. Z postupného tlaku si Střešovice vytvořily pár slibných střeleckých šancí, z nichž ve 38. minutě nejdříve Podhráský a po něm hned Kolísko trefili tyčku! Minutu před koncem druhé části však přišel trest nedáš-dostaneš. Hájek si prohodil v rohu útočného pásma míček mezi nohami jednoho z beků směrem za branku a zpoza ní nastřelil přesouvajícího se Kafku do nohy, od níž se míček nešťastně pro domácí odrazil do střešovické branky. Vítkovice se ujaly vedení 1:0.

Ve třetí třetině Vítkovice ještě více zabetonovaly svou obrannou hráz a čekaly stejně jako po celý průběh utkání pouze na chybu domácích. Tatran bušil do soupeře o 106, ale jeho aktivita se mu paradoxně nevyplatila. Z chybné rozehrávky ve 47. minutě z přečíslení 2 na 1 navýšily Vítkovice vedení na 2:0, to když Hubálek našel nalevo zabíhajícího Hájka, který z první prostřelil Kafku.

Tatran se snažil kontrovat, leč marně. Po jedné z mála postupných útočných akcí Vítkovic definitivně sťal naděje Tatranu Lukáš Hrubý, kterému po krásné individuální akci předložil šanci ke skórování všudybyl Hubálek. Vítkovice vedly 8 minut před koncem již 3:0. Tatran se sice nadechl k závěrečnému náporu a své typické hře v 6 bez brankáře, ale více jak na snížení na 1:3 z hole Martina Richtera to nestačilo.

Vítkovice zvítězily v Superfinále 2014 nad střešovickým Tatranem 3:1 a staly se Mistry ČR. Tatran Omlux Střešovice vyhrál základní část AutoCont Extraligy, v play-off nepoznal hořkost porážky, bohužel poslední a nejdůležitější utkání sezóny nedotáhl do vítězného konce. Sezóna 2013/2014 skončila stříbrem.

Velké poděkování patří všem fanouškům Tatranu, kteří nás v celé sezóně neúnavně podporovali v hledišti, v osobním kontaktu nebo na sociálních sítích! Velmi si vážíme, že máme právě Vás, TATRAŇÁKY!