Tatranky přivážejí z Jindřichova Hradce velmi důležité body.

V neděli 24. ledna vyrazili elitní družstva Tatranu na cestu na jih. Pro Tatranky to bylo velmi důležité utkání s Tempish FBS Olomouc, ve kterém bojovaly o 8. extraligové místo. To se nakonec povedlo a ženy přivezly z jihu 3 body po výhře 3:0.

Do Jindřichova Hradce dorazila ženská posádka s poměrně velkým předstihem, který využila na důkladnou prohlídku jindřichohradecké haly, náměstí nebo rybníku Vajgar. Po krátké procházce, která byla spojena s rozběháním, se Tatranky vrhly na hřiště a už od rozcvičky bylo jasné, že přijely ukázat ten nejlepší florbal a hlavně, že přijely vyhrát.

První třetina se nesla ve velmi rychlém tempu, kde bylo vidět, že si hráčky teprve zvykají na povrch. Skóre se otevíralo v 7. minutě, kdy se přesně trefila Daniela Reindlová. Po zbytek třetiny bylo k vidění spoustu pěkných akcí na obou stranách, avšak ani jedna z juniorských reprezentačních brankářek už žádné překvapení nedopustila. Odcházelo se tak do šaten za stavu 1:0 pro domácí Tatran.

Druhé dějství se neslo v podobném duchu jako předešlé. Diváci si přišli na své v podobě velmi rychlého florbalu a dvou přesných tatranských střel. Tatranky hned z kraje třetiny navyšovaly skóre na 2:0 po prudké střele Adély Kramperové. Deset minut na to svůj druhý gól v tomto utkání střílí Daniela Reindlová, která tak zvyšuje na 3:0. Hned vzápětí dává Tatran šanci soupeřkám, kdy díky vysoké hokejce Kateřiny Rybínové odpykává dvouminutový trest. Naše nejhodnější hráčka Hana Sedmíková se rozhodla, že soupeřkám poskytne ještě větší gólovou příležitost, proto do oslabení naskočila s hokejkou své spoluhráčky, která byla na druhou stranu, než Hanka sama hraje. Po zápase přiznala, že chtěla skvělým divákům a svým malým fanouškům ze základních škol, dopřát více gólových příležitostí. To se však nepovedlo a Tatranky po druhé třetině vedly 3:0.

Poslední část utkání už žádné gólové radosti nepřinesla. Olomouc velmi tlačila, avšak pevná tatranská obrana a skvělá Eliška Drbalová dokázaly udržet čisté konto. Tímto gratulujeme Elišce, ke své první extraligové nule v kariéře a přejeme více takových zápasů.

Za celý ženský tým, děkujeme všem 275 divákům a pořadatelům z Jindřichova Hradce, za skvělou atmosféru a pěkný zážitek v podobě výjezdního utkání! Tatranky i po tomto utkání stále drží poslední postupovou příčku do play-off. V následujícím kole se utkají se soupeřkami z Jižního Města a to v neděli 31. 1. od 16:00 na půdě Herbadentu.