Tatranky ukončují první část sezóny na 10. místě.

Naše ženy v minulém týdnu odehrály dvě velmi těžká utkání, kde i přes velké úsilí, nakonec body nebraly. Reprezentační přestávku tak přečkají na 10. místě extraligové tabulky.

Státní svátek 17. listopadu byl jako stvořený pro pražské derby Tatranu s Herbadentem. Přesto, že Tatranky do zápasu nevstupovaly jako favoritky, dokázaly sedminásobného mistra ČR velmi potrápit. Po první třetině dokonce odcházely do šaten za stavu 1:0, kdy branku vstřelila Adéla Kramperová.

Herbadent na počátku druhé třetiny vyrovnal, nicméně Tatranu se opět podařilo odskočit po přesné střele Aleny Machačové, pro kterou to znamenalo premiérovou extraligovou branku. Herbadent se nenechal zaskočil a vzápětí opět vyrovnal. Do půlky zápasu byl stav vyrovnaný a diváci se těšili z neobyčejně rychlého a útočného florbalu na obě strany. Do konce třetiny jihoměstské soupeřky vstřelily ještě jednu branku a do šaten se odcházelo za velmi zajímavého stavu 2:3.

Třetí třetina již byla v režii soupeřek, které dokázaly docpat míček do domácí branky hned pětkrát. Čest Tatranu ještě zachraňovala Barbora Zabavská, když upravila konečné skóre na 3:8. Tatranky se ale nemusejí za nic stydět, protože odehrály velmi dobré utkání s aktuálně s druhým týmem letošních tabulek.

V neděli 29. 11. zavítal Tatran na půdu Olomouce, kde je čekal souboj o play-off. Po veselé cestě vlakem, ženy dokázaly úspěšně vstoupit do zápasu. První branku Tatranu zajistila Karolína Vachušková a hned vzápětí jí napodobila Alena Machačová. Olomouc se dokázal přiblížit na rozdíl jedné branky a po první třetině se šlo do šaten za stavu 1:2.

Druhá třetina byla jako na houpačce, diváci si mohli vychutnat hned 6 gólů ve vyrovnaném poměru 3:3. Za Tatran se trefila Lucie Köhlerová, Daniela Reindlová a Lucie Chaloupková. Zdálo se, že Tatranky mají vítězství ve svých rukou, bohužel opak byl pravdou.

Třetí třetina patřila plně Olomouci, který se dokázal za velmi nepříznivého stavu 1:5 sebrat, otočit utkání a nakonec zvítězit 7:5. Přesto, že holky bojovaly do úplného konce, byla to pro Tatran hořká porážka. Nezbývá nic jiného, než popřát holkám, aby si z této prohry vzaly ponaučení do příštích zápasů.

Nyní Tatranky čeká reprezentační přestávka, ve které budou velmi poctivě pilovat nejen florbalové dovednosti, ale i zlepšovat svou fyzičku. Na další zápas se můžete těšit v předvánoční atmosféře 18. 12. s Ostravou v domácí stodole. Přijďte podpořit Tatranky v dalším důležitém utkání v boji o play-off.