Vítězství i porážka. Semifinále je po dvou utkáních vyrovnané

První utkání Tatran opanoval poměrem 4:2, druhé naopak prohrál 2:8 a série je tak po úvodním víkendu vyrovnaná.

Týden po stvrzení postupu přes Olomouc vstoupily ženy Tatranu do semifinálového duelu s Chodovem, se kterým měly v základní části vyrovnanou bilanci a proti favoritovi celé soutěže chtěly dát vzpomenout na poslední vzájemnou sérii play-off, která se natáhla až do sedmého duelu.

V prvním utkání to byl ale celek z Jižního Města, kdo šel do vedení. To mu v 11. minutě přisoudila domácí Štolbová, která byla zároveň jedinou úspěšnou střelkyní první třetiny. Hned zkraje té druhé ale přišlo střešovické vyrovnání, které měla na svědomí Sofie Gocová. Oba týmy si pak ještě v rámci druhé dvacetiminutovky vyměnily po gólu a po 40 minutách tak platil stav 2:2.

Poprvé do vedení se střešovické hráčky dostaly ve 45. minutě díky Kateřině Seemannové a svůj náskok už nepustily. Tatran totiž ustál i oslabení a s ubývajícím časem byl blíž a blíž prvnímu bodu. Na ten dal razítko chvíli před koncem, když přesilovku využila Nikola Hermannová.

Střešovice tak vyhrály 4:2 a v sérii se ujaly vedení 1:0.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - PSN Tatran Střešovice 2:4
branky: 11. Vendula Štolbová, 29. Marie Havlíčková - 21. Sofie Gocová, 34. Linda Fuchsová, 45. Kateřina Seemannová, 60. Nikola Hermannová; rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 202; zásahy brankářů: Jana Christianová 12 - Monika Šolleová 27; po třetinách: 1:0, 1:2, 0:2

Nedělní druhý duel měl velmi podobný úvod, jako ten první. Chodov šel do vedení ve 12. minutě díky trefě Lucie Baldreichové. I ve druhém duelu tak po 20 minutách platil stav 1:0 a i tentokrát dokázaly svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse vyrovnat, když ve 31. minutě utekla Lucie Krýslová. Jenže tady podobnost s prvním utkáním končí. Chodovu totiž patřil závěr prostřední třetiny, ve kterém zasadil Tatranu dva údery a z ničeho nic vedl 3:1.

Střešovická družina navíc hned zkraje poslední části inkasovala znovu a naděje na druhým bod série se začaly pomalu, ale jistě krátit. Domácí navíc herně dominovaly a postupně přidávaly další góly. Konečné znění tak bylo 8:2 pro Chodov, což ve výsledku znamená srovnání série na 1:1.

Semifinále se nyní přesune na půdu Tatranu, který svá domácí utkání odehraje v pátek a v sobotu ve sportovním centru Řepy.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - PSN Tatran Střešovice 8:2
branky: 12. Lucie Baldreichová, 38. Markéta Prontekerová, 40. Klára Jiříková, 41. Sofie Skalíková, 47. Kateřina Kovaříková, 54. Karolína Janatková, 56. Kateřina Kovaříková, 59. Lucie Baldreichová - 31. Lucie Krýslová, 60. Barbora Lovíšková; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 205; zásahy brankářů: Jana Christianová 15 - Monika Šolleová 23; po třetinách: 1:0, 2:1, 5:1