Vozíčkářské Prague Open: 5 vítězství a páté místo

Ani pět vítězství v sedmi zápasech na medaili nestačilo. Stejně jako v minulém roce končí vozíčkáři Tatranu na pátém místě.

Turnaj jsme začali v dobrém tempu. Úvodní výhra 4-0 nad Bassety z Mostu nám dodala sebevědomí, ale také ukázala chyby v souhře nově seskládané sestavy.

Dle pravidel je při PWO možné posadit na vozíky v jeden moment dva zdravé hráče, a tak jsme zvolili sestavu s Natym a Tréňou na křídlech. Tato novinka se ukázala v dobrém světle, stejně tak jako angažování zkušeného Petra Aliny z týmu Janských Lázní. Vše tradičně jistil zezadu Hamas a svůj brankostroj rozjížděl na centru Kroupa.

Druhý zápas s Meteorem Plzeň jsme zvládli také na výbornou, i když jsme dost dlouho hledali svižnější herní rytmus. Ten nám totiž již v úvodu zápasu, resp. jeho 12 vteřině, rozhodil Martin Černý z Plzně, který dokázal parádně trefeným lobem nachytat jinak dobře chytajícího Karlose. Druhý hrací den byl pátek a začal pro nás dobře takticky odehraným zápasem proti nováčkovi turnaje Team Switzerland. Vítězství 5-0 nám dodalo sebevědomí do závěrečného zápasu s těžkým holandským soupeřem Doing SV. Výborně kombinující a rychlí hráči holandského týmu nás opravdu prověřili. Určila se těžká defenzivní taktika, která se ukázala jako jedna z možných variant pro čtvrtfinále. Hluboký blok 2-2-1, který znemožnil soupeři jeho cross přihrávky nám dopomohl k dobrému výsledku. Již ve třetí minutě se trefil z breaku Naty a soupeř byl pod tlakem. V druhém poločase se Doingu podařilo šťastným gólem vyrovnat a zápas tak po boji skončil remízou 1-1.

Ze skupiny jsme díky horšímu skóre postupovali z druhého místa. Výsledky nás do čtvrtfinále poslali proti nepříjemnému a čím dál lépe hrajícímu týmu Wheel Wolf z Polska. V první třetině zápasu vše vypadalo dobře, soupeř se do vyložené šance nedostal a my dlouho vedli o jednu branku. Těsně před koncem první třetiny došlo k chybě, která nás stála vyrovnání. Bohužel podobným způsobem po individuálních chybách nás soupeř trestal dál. Vlk z Polska odskočil o tři branky. Vše se vrhlo do útoku, ale bohužel se nám podařilo pouze snížit na 2-4. Tato prohra nás odsunula do bojů o páté místo.

Jak silného ducha náš tým má, se ukázalo poslední hrací den. Nikdo nepochyboval o důležitosti dvou zápasů, které by nás mohli posunout na pátou příčku. Hrálo se stejně jako v pátek se Švýcary a pak nás čekal Doing. Tým s bílým křížem na prsou jsme vyprovodili s přehledem 10-1. Hra vypadala dobře, sebrali jsme poslední síly a zápas s Holanďany šli vyhrát. Žádná velká defenzíva, "zahrajeme si florbal" znělo před utkáním. Ano, skutečně to bylo z naší strany nejhezčí utkání na celém turnaji. S těžkým soupeřem, v jehož kádru najdeme i reprezentanty národního týmu Holandska, jsme hráli otevřený florbal. Tato snaha se nám vyplatila, i když poslední krok k vítězství jsme museli udělat až v samostatných nájezdech. Jarda vychytal všechny, Kroupa se trefil a Bé finále bylo naše!

Výkon týmu na Prague Wheel Open byl parádní, tak jen houšť a větší kapky. Už se začínáme těšit na ligu.