Tatran Střešovice » Po MS v německých barvách se Drbalová připravuje na AMS za český tým

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 28.5.2018

Po MS v německých barvách se Drbalová připravuje na AMS za český tým

Na jaře tohoto roku udržely tatranské ženy extraligovou příslušnost a mezi nejlepšími tak budou působit i v následujícím ročníku. Jednou z hlavních postav bojů o záchranu byla i Eliška Drbalová, strážkyně střešovické svatyně. Ta nyní bude Tatran reprezentovat na akademickém mistrovství světa, kam ji nominoval nový kouč národního týmu Sascha Rhyner. Jak probíhá letní příprava pod vedením nového trenéra u A-týmu žen v Tatranu a jak se těší na svůj reprezentační debut v ženách se rozpovídala pro klubové stránky.

Máš za sebou juniorské MS s německým výběrem coby členka realizačního týmu, jak na tuto událost zpětně vzpomínáš?
Bylo to něco neuvěřitelného. Jsem moc ráda za tuto jedinečnou příležitost. Je skvělé prožít MS juniorek jako hráčka a 2 roky na to i jako trenérka. Z každého jsem si vzala nějaké zkušenosti a cítím, že mě to posouvá dál.

Jaké pro tebe bylo slýchat německou hymnu a vědět, že ji hrají i pro tebe, když jsi v minulosti chytala za český národní tým a nyní hájíš cizí barvy?
Ze začátku jsem si to nedovedla představit, ale v průběhu přípravy na toto mistrovství mi i německý tým přirostl k srdci. Jsem ráda, že jsem mohla pomoci německému týmu v jeho začátcích v A-divizi na mistrovství. Měli jsme mnoho mladých hráček a tento tým má do budoucna veliký potenciál. Bylo zajimavé sledovat, jak se hráčky během jednoho roku posunuly. Během mistrovství byl můj tým právě ten německý, ale ani na Česko jsme nezapomněli. Po našem závěrečném zápase se Slovenkami jsme s celým týmem Češkám fandili, jak v semifinále, tak i v zápase o třetí místo. Holky jsme naučili nějaké české pokřiky a myslím si, že jsme si to všichni užili.

Budeš u německého nároďáku působit i nadále?
Zatím jsme to nedostali oficiálně potvrzené, ale měli bychom pokračovat i do dalšího cyklu, který se zakončí mistrovstvím světa v roce 2020.

Nyní ses probojovala do sestavy na akademické mistrovství světa, jak se těšíš na návrat do národního týmu? Navíc to bude premiéra mezi ženami...
Ano, bude to pro mě premiéra v ženské repre. Vím, že poprvé to pro mě nebude lehké, ale neuvěřitelně se na to těším. Jsem zvědavá na porovnání s ostatními gólmankami a doufám, že se od nich něco nového naučím.

Oslavila si nominaci se svojí rodinou či přáteli?
Bohužel na nějaké oslavy nebyl čas. Jelikož je teď zkouškové, tak mě škola zaměstnává pomalu 24 hodin denně.

Čekala si, že bys mohla figurovat v tomto výběru?
Tajně jsem v to doufala, ale nevěřila jsem tomu, že by to mohlo přijít takto brzy. Byla jsem přešťastná ve chvíli, kdy se ke mně tato informace dostala. Je to důvod, proč tento sport dělám, takže jsem za to moc ráda.

Novým trenérem po Miroslavu Vybíralovi je u žen Jiří Uher, jak si zvykáš na práci s ním u žen?
Jelikož mě trénoval i během mé poslední sezóny v juniorkách, tak já osobně moc velkou změnu nepociťuji. Zatím se to rozjíždí a doufám, že to bude stále lepší.

Jak probíhá vaše letní příprava, kolikrát týdně a jak trénujete?
Dvakrát týdně máme halu, k tomu stejný počet kondičních tréninků a dvakrát týdně mám ještě individuální přípravu.

Plánujete přípravná utkání?
Nejspíše ano, ale o tom všem vědí naši trenéři.

Na čem se ty sama budeš snažit zapracovat přes léto?
Nabrat kondičku a společně s naším skvělým trenérem gólmanů Tomášem Fibigerem plánujeme i zapracovat na pár detailech ve stylu chytání.

 
Naši partneři