Tatran Střešovice » Obránce Vítovec znovu obleče reprezentační dres a zabojuje o AMS

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

úterý 29.5.2018

Obránce Vítovec znovu obleče reprezentační dres a zabojuje o AMS

Stálice tatranské obrány Ondřej Vítovec v poslední době prodělal několik zranění, která ho omezovala v co nejlepších výkonech. Letos ale zakončil sezónu bez zranění, prodloužil smlouvu se Střešovicemi a nově obleče národní dres na přípravném turnaji před akademickým Mistrovstvím světa v Polsku.

Byl jsi nominován na akademické mistrovství světa, vracíš se tak po delší odmlce do seniorské reprezentace. Jak se těšíš?
Jsem zatím v nominaci na turnaj, po kterém se bude teprve dělat finální soupiska pro AMS. Jelikož mám po nominačním turnaji hned za dva dny státnice, tak se nedá úplně říct, že se těším. (směje se) Jestli budu i ve finální nominaci do Polska, tak tam bych se těšil o dost více.

S jakým cílem se připojuješ k reprezentačnímu výběru?
Tak do turnaje před AMS půjdu hlavně s tím, abych hrál natolik dobře, ať jedu do Polska. Tam by to byly další cenné zápasy na jiném levelu, takže udělám vše proto, ať se tam dostanu.

Jak probíhá letní příprava s Tatranem a jak se připravuješ ty sám?
Máme letní přípravu v novém stylu, kde každý trénuje dost individuálně, ale trenéři mají jasný přehled o kondici každého hráče - každý měsíc máme kondiční testy, kde jsou přísně nastavené limity pro setrvání v týmu. Já teď kvůli nabitému programu mám celkem motivaci, tak se snažím trénovat hodně.

Na čem bys rád v létě zamakal?
Aspoň 100 kg na bench. Díky tomu, že nejsem konečně po sezóně zraněný na dva měsíce, tak věřím ve zlepšení vytrvalosti a taky florbalových dovedností.


Celý rok hraješ florbal, pak je léto, sluníčko.. Nesvádí toto počasí spíš k odpočinu než letní dřině?
Vždy se najde v létě čas i na slunko a teplo. (usmívá se)

Čekají vás v nejbližší době i přátelská utkání?
Přáteláky jsou prý v plánu celkem často, první už budeme mít teď na začátku června.

Už víš na co bude nová trenérská skvadra klást hlavní důraz ve hře? Kondice, taktika..
To opravdu nevím, ale určitě nebudou chtít ať hrajeme pořád takový juniorský florbal, kde jsme neustále ztráceli hloupě balóny.

S jakým plánem chcete vstoupit do nového ročníku?
Rád bych vstoupil do sezóny v plné sestavě. Hlavně ať ti, co jsou na marodce se k nám co nejdříve připojí a nikdo ostatní se nezraní. V takovém případě se vstupu do sezóny vůbec nebojím.

 
Naši partneři