Tatran Střešovice » Muži najeli na nový systém letní přípravy. Jsou na tom lépe než vloni, těší trenéry

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

úterý 7.8.2018

Muži najeli na nový systém letní přípravy. Jsou na tom lépe než vloni, těší trenéry

Noví trenéři u A-týmu Tatranu změnili filozofii letní přípravy, což podle nich nese úspěch. Minimálně během kondičních testů, jak na tom ale hráči budou v porovnání s ostatními florbalisty se ukáže na blížícím se Czech Openu.

NOVÝ SYSTÉM LETNÍ PŘÍPRAVY

Před novou sezónou došlo v realizačním týmu tatranského A týmu mužů ke změnám. Dosavadního Luďka Beneše nahradil na postu hlavního trenéra Milan Fridrich. Bývalý elitní český útočník si k sobě přizval Jiřího Jakoubka s Jakubem Menhartem a nový trenérský trojlístek sebou přinesl výrazné změny. Jednou z nich je samotný průběh letní přípravy. Dle slov Fridricha letní příprava probíhá plus mínus podle plánu - nyní finišují základní fyzické testy - a podle slov nového trenéra jsou úspěšné, "byť je pár pasáží, na kterých by se dalo zapracovat."

Ačkoliv se nedá říct, že by stávající model letní přípravy nebyl dostatečně kvalitní, trenérské trio ve spolupráci s kondičním trenérem Martinem Košťálem přišlo s inovacemi: hráči trénují individuálně, svou kondici a progres dokazují na pravidelných testováních. Kromě toho pak mají i společné tréninky, nově je na hráče ale kladena větší zodpovědnost v přístupu k letní přípravě. 

"Nový model má více důvodů. Hlavně bereme to, že hráč by měl být zodpovědný za svoji přípravu, oni jsou ti, co by se o to měli zajímat a starat. Protože to je první rok, tak jsme tomu dali větší podporu. Mají speciální tréninky a plány, takže přesně ví, co se bude dít a co by měli plnit. Řada hráčů v nemá během sezóny čas na některé věci, proto si to snaží vynahrazovat hlavně teď přes léto, kdy jedou pryč nebo mnoho hráčů nepochází z Prahy, takže je nechceme tahat na všechny tréninky. Když se dokáží připravit dobře individuálně, tak v tom nevidíme problém, můžou si navíc cvičit kdy se jim to hodí. Zároveň jsme nastavili pravidelné testování hráčů, takže víme, jak na tom jsou. Nyní budeme společně pracovat na florbalce," vysvětluje Fridrich.

Zároveň ale přiznává, že ne pro všechny hráče šlo o lehkou změnu. "Ne všichni dokázali hned vystoupit ze své komfortní zóny, ale přesně to my po nich chceme. Více jak sedmdesát procent týmu k tomu ale přistupuje dobře a řada hráčů nás velmi mile překvapila. Máme i ohlasy, že je letošní cvičení bavilo a navíc si mohli své tréninky rozvrhnout sami," jak ale přiznává, má to i druhou stranu mince: "někteří se přiznali, že jak nad nimi někdo nestojí s bičem, je to pro ně těžší."

NYNÍ NA CZECH OPEN!

Nyní Střešovické čeká Czech Open, na kterém si chtějí především vyzkoušet nově zaváděné herní prvky, případné umístění je pro ně až na druhém místě - byť dva roky zpět brali bronzové medaile. "Máme nový systém, pomalu na něj nyní budeme najíždět, takže na turnaji se ještě úplně nepředstaví v plné síle, ale aspoň malé prvky už začleníme a budeme zkoušet, jak se nám je podaří plnit. Pokud bychom došli alespoň do semifinále, byla by to třešnička na dortu, ale hlavně chceme otestovat věci z letní přípravy," dodává Fridrich.

"Hráči jsou na tom lépe než vloni. Těžíme z toho, že mají z minulých let natrénováno a k tomu jsme přidali nový rozvoj síly. Z kombinace těchto dvou faktorů můžeme říct, že hráči jsou připraveni velmi dobře," přidává kondiční trenér Košťál. Toho zároveň těší, že hráči nenechali nic na náhodě a připravovali se poctivě. "Ukázali, že jsou ochotni na sobě pracovat a předvést v sezóně co nejlepší výkony."

ROZPIS UTKÁNÍ NA CZECH OPEN

ČTVRTEK

14:00 IBF Falun (Vinohrady)

19:00 HU-FA Panthers Otrokovice (Podvinný Mlýn)

PÁTEK

10:40 Unihockey Tigers Langnau (Vinohrady)

 
Naši partneři