Tatran Střešovice » Na play-off se chceme co nejlépe připravit, burcuje lodivod Fridrich

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 6.2.2019

Na play-off se chceme co nejlépe připravit, burcuje lodivod Fridrich

Po sérii nepříliš vyrovnaných výkonů si družina Milana Fridricha zajistila play-off, do něj by podle všeho měla jít z pátého místa. A nejen o vyřazovací části jsme si tak povídali s tatranským lodivodem, který během své hráčské kariéry zažil v play-off mnoho tvrdých bitev.

Převzal jsi tým a dáváš mu vlastní rukopis. Po sérii zápasů jako na houpačce máte jisté play-off. To vás asi uvolní, dodá pohodu a vaše výkony můžou jít směrem k play-off nahoru, že?
To se uvidí. Pro nás je důležité. aby kluci odmakali každý zápas a nijak jsme speciálně pořadí do play-off neřešili. Prostě se chceme co nejlépe připravit, abychom za tři týdny byli co nejlepší formě. Každý z hráčů musí bojovat o místo v sestavě pro play-off. ¨

Tým trápí zranění a aktuálně i zkouškové období, hrajete tak v okleštěné sestavě. Dá se takto zúžený kádr udržet i během play-off?
Není to ideální, ale tým si dokázal, že může hrát v jakékoliv sestavě, pokud hraje týmově a s velkým nasazením. I proto s hráči pracujeme, aby měli dobrou fyzičku a byli připraveni zvládnout velkou zátěž play-off zápasů. Zranění může přijít kdykoliv. Věřím, že jsme si to už vybrali a teď se budou hráči postupně zapojovat a zvýší konkurenci v týmu.

Ve vyřazovací části sezóny vás čeká někdo z TOP 3 a Sparta to pravděpodobně nebude. Zbývá tak dvojice Boleslav - Vítkovice. Který z těchto týmů je pro vás lepší volbou?
To neřešíme, nezajistili jsme si místo mezi třemi nejlepšími celky, a tedy prostě budeme hrát s tím, kdo si nás vybere, nebo na něj zbudeme. Jedinou výhodnost pak cítíme ohledně vzdálenosti cestování, což ale není tak důležité.

Nečekaným hrdinou týmu se stal Filip Langer, s náskokem šesti bodů vede týmové bodování (byť nyní Marek Beneš nehrál). Úplně se nečekalo, že zrovna on bodově potáhne tým, že?
Kanadské body nejsou hlavním měřítkem výkonnosti hráče. Vždy záleží na jeho roli a více aspektech. Čekali jsme, že Filip bude vysoko, ale také, že mu bude určitou dobu trvat, než si zvykne na Superligu, což se na začátku sezóny potvrzovalo. Pro mě je důležité, že vidím jeho posun ve hře, kdy může být hodně platný pro celý tým. Věřím, že v tomto bude pokračovat a i nadále se bude rozvíjet, aby byl komplexním florbalistou. 

Mezi koncem základní části a začátkem té vyřazovací bude zhruba týdenní mezera. Máte v plánu například soustředění či teambuilding, nebo budete hlavně regenerovat?
Ano, máme naplánovaný teambuilding a mikrosoustředění. Žádnou větší regeneraci ale neplánujeme. Hráči potřebují být pořád v zápřahu a připraveni rvát se na každém tréninku. Polevení není na místě. Po sezóně budou odpočívat dost. (usmívá se)

 
Naši partneři