Další demolice. Tatran nadělil Lípě 12 gólů

Pod vysoké vítězství se nejvíce podepsal Marek Beneš, který zaznamenal hned 6 kanadských bodů.

Jako již jistý vítěz základní části přijížděl Tatran ve čtvrtek na půdu jedenácté České Lípy. Ta se v těsné bitvě pere o účast ve vyřazovacích bojích a proti favoritovi si svěřenci Davida Derky chtěli připsat další překvapení, jelikož na domácím hřišti už dokázali porazit Spartu nebo hrát vyrovnanou partii s Vítkovicemi.

Družina Milana Fridricha a Luďka Beneše, která do Lípy přivezla poprvé v sezoně i Petra Brautfergera, však žádnou senzaci připustit nehodlala a už po prvních 20 minutách vedla 3:0. Hodně mu v tom pomohly přesilové hry...tu první využil 8. minutě dorážkou Šindelář, o minutu a půl později zvýšil na 2:0 střelou na bližší tyč Beneš a druhou přesilovku zužitkoval v 18. minutě Meliš.

Krátce po přestávce zvýšil už na 4:0 po krásné kombinaci Vojtěch Kún a až poté se dokázali prosadit i domácí. Konkrétně Ondřej Kopič, který se natlačil před bránu a poprvé překonal Jurca v hostující bráně. Ve druhé dvacetiminutovce byla lehce střelecky aktivnější Česká Lípa, jenže třetinu stejně vyhrál Tatran, a to díky gólu neobsazeného Davida Šimka po volném úderu z rohu, který upravil na 5:1, což byl i průběžný stav po odehrání 40 minut.

Domácí naděje začaly lehce plápolat zkraje poslední třetiny, kdy z brejku snížil Vavruška. Pak však s hasícím přístrojem nakráčel Filip Eliáš a krásnou individuální akcí vrátil Střešovicím čtyřbrankové vedení. O chvíli později navíc zakončil další krásnou kombinaci svou druhou brankou Vojtěch Kún a bylo to 7:2. Svůj druhý zásah přidal v 51. minutě i David Šimek, který ještě více rozesmutněl 453 diváků, kteří si našli cestu do českolipské sportovní haly. Tatran jasně kontroloval průběh poslední třetiny a dál navyšoval svůj náskok. Nejprve po další rychlé kombinaci dovršil hattrick Vojtěch Kún, posléze na stejnou metu dosáhl i Marek Beneš, který se trefil hned dvakrát a zvýšil už na 11:2. Poslední hřebík zápasu pak zatloukl v poslední minutě Daniel Péc, který dokončil individuální průnik Milana Meliše a stanovil konečné skóre 12:2.

Tatran tak ovládl i utkání s pořadovým číslem 22 a do rekordního zápisu v základní části už mu chybí jen 5 bodů. V utkání si hattrick připsali mladíček Vojtěch Kún i Marek Beneš, který navrch přidal 3 asistence a stále je ve hře o vítěze bodování základní části.

Další utkání čeká svěřence Milan Fridricha a Luďka Beneše v neděli, kdy na domácí půdě vyzvou Otrokovice.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - Tatran Střešovice 2:12
branky: 26. Ondřej Kopič, 42. Václav Vavruška - 8. Martin Šindelář, 10. Marek Beneš, 18. Milan Meliš, 24. Vojtěch Kún, 37. David Šimek, 44. Filip Eliáš, 45. Vojtěch Kún, 51. David Šimek, 53. Vojtěch Kún, 56. Marek Beneš, 58. Marek Beneš, 60. Daniel Péc; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 453; zásahy brankářů: Marek Netopilík 27 - Tomáš Jurco 15; po třetinách: 0:3, 1:2, 1:7;