Derby pro Tatran! Bohemce nasázel 11 gólů

Výhra číslo 10! Střešovice zvládly šlágr desátého kola a dál vévodí pořadí Livesport Superligy.

Tatran čekalo nejen pražské derby, ale také velmi těžký úkol. Bohemka před utkáním prohrála jen s Vítkovicemi a nebýt méně odehraných utkání, byla by v tabulce druhá. Svěřenci Michala Jedličky zažívají parádní start do sezóny, na čemž mají velký podíl i předsezónní posily Klokanů, jmenovitě Martin Kisugite, Jan Řehoř a další.

Střešovice však nechtěly odevzdat první body a byl to on, kdo šel už ve 3. minutě, za přispění Adama Tlapáka a asistujícího Tomáše Jurca, do vedení. Když pak o chvíli později namazala domácí obrana Ondřeji Němečkovi, ten nemilosrdně trestal a bylo to 0:2. Na to Bohemians zareagovali defacto okamžitě. Na konci pohledné kombinace stál Ondřej Kawulok, který se nemýlil a snížil. Po divokém úvodu gólový prach alespoň na chvíli vyschnul, na čemž měli zásluhu i oba brankáři. Zvlášť Tomáš Jurco zlikvidoval několik gólových příležitostí domácích a držel střešovické vedení. To ve 14. minutě navýšil střelou od mantinelu Šindelář. Do sirény stihli domácí alespoň snížit díky trefě Jana Maliče, do šaten se tak šlo za stavu 3:2 pro Střešovice.

Těm vyšel i vstup do druhé části. Nejprve zlikvidoval Tomáš Jurco šance domácích, následně prošel Ondřej Němeček celé hřiště a svým druhým gólem zvýšil na 4:2. Ještě veseleji bylo v hostujícím táboře v polovině prostřední periody. Hanákova nabídka před bránu trefila nohu jednoho z bránících hráčů a bylo to 5:2. Poté sice Tatran pohrdl první přesilovkou utkání, ve 28. minutě však David Šimek se štěstím propasíroval míček za Zavřelova záda pošesté. Tatran vyhrál druhou třetinu poměrem 3:0 a po 40 minutách vedl 6:2.

Jiskřičku naděje vykřesal ve 3. minutě poslední části domácí Karel Petrák. Když pak o dvě minuty později snížil po střešovické minele na rozdíl dvou branek Buršík, z jiskřičky začínal být plamen. Ten však uhasil Jonáš Kreysa, který po chytré přihrávce Mühlfaita ze středu opět zvýšil.
Zlomový moment přišel v polovině poslední třetiny. Bohemka dostala výhodu přesilovky, kterou Milan Meliš svým faulem ještě znásobil. Domácí šli do šesti, ani to jim však nebylo nic platné a naopak díky Ondřeji Němečkovi sami inkasovali do prázdné brány. Od té chvíle už musela hrát družina Michala Jedličky vabank, což pramenilo v další gól Hanáka do prázdné brány. Za domácí sice snížil Hronek, poslední slovo však měli stejně hosté. Góly Hanáka a Šimka znamenaly konečný stav 5:11 z pohledu domácích.

Tatran porazil Bohemians 11:5 a nadále zůstává bez ztráty bodu. V utkání si připsali hattrick Ondřej Němeček i Tomáš Hanák, hráčem utkání byl pak vyhlášen hostující brankář Tomáš Jurco, který kryl 30 z 35 pokusů zelenobílých.

Další utkání čeká svěřence Milana Fridricha a Luďka Beneše v neděli ve Znojmě, kde vyzvou Českou Lípu.

FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 5:11
branky: 5. Ondřej Kawulok, 20. Jan Malič, 43. Karel Petrák, 45. Jakub Buršík, 56. Šimon Hronek - 3. Adam Tlapák, 4. Ondřej Němeček, 14. Martin Šindelář, 25. Ondřej Němeček, 30. Tomáš Hanák, 38. David Šimek, 46. Jonáš Kreysa, 51. Ondřej Němeček, 55. Tomáš Hanák, 56. Tomáš Hanák, 60. David Šimek; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 1070; zásahy brankářů: Jakub Zavřel 28 - Tomáš Jurco 30; po třetinách: 2:3, 0:3, 3:5;