Dorostenci nezvládli závěr sezóny a čtvrtfinále MČR bude po více jak 10 letech bez Tatranu

Nepovedený závěr sezony vyústil v osmifinálovou bitvu se silným FBC Liberec, na který tatranští dorostenci ve dvojzápase bohužel nestačili a v letošní final 8 tak nefigurují.

MČR LETOS BEZ DOROSTENCŮ

Tým střešovických dorostenců, který si v posledních letech připsal 6 medailí, z toho 3 bronzové a 3 zlaté tečky za sezónou, letos bohužel nebude po dlouhých letech figurovat na finálovém dorosteneckém turnaji. Může za to nepovedený závěr sezóny, ve kterém Tatraňáci přišli třemi prohrami v posledních čtyřech utkáních o první příčku a výhodu lehčího osmifinálového losu. Z celkového třetího místa je tak ve dvojutkání předkola MČR čekal silný soupeř a jeden z kandidátů na celkové vítězství FBC Liberec.

Vzhledem k tomu, že Liberec se v A skupině I. ligy dorostenců umístil na druhém místě, obě utkání se hrála v liberecké hale Dobiášova. V prvním utkání se nejprve vše vyvíjelo dle plánu, když v první třetině otevřel skóre Vojta Wojnar, ale již v polovině utkání to bylo 1:3 pro výběr reprezentačního trenéra Matěje Klucha. Naši kluci však nesložili zbraně a zužitkovali střeleckou převahu v utkání, v jehož samém závěru dokázali z hole Matěje Šebka vyrovnat na konečných 4:4. "Pěkné první utkání, jsem rád, že jsme vydrželi hrát do samotného závěru. Těšme se na odvetu," komentoval úvodní remízu jeden z asistentů Jonáš Merta.

Do druhého utkání se tedy šlo s tím, že jeho vítěz postoupí na finálový turnaj MČR a hrálo se tak o vše! Gólový účet zápasu otevřel soupeř, který se dostal do vedení po střele Vojtěcha Blažka, ale o minutu později vyrovnal tatranský Sebastián Rod. Chvíli na to se opět dostal do vedení soupeř, ale i na jeho druhou branku dokázal Tatran najít odpověď - na 2:2 srovnával Matyáš Padevět. Před závěrem první třetiny zvýšil na 3:2 lídr soupeře Šimon Stránský. Střešovický tým na jeho branku již okamžitou odpověď nenašel a to samé se opakovalo i ve dvou dalších případech ve druhé třetině. Do třetí třetiny se tak vstupovalo za stavu 2:5, ale nic nebylo ztraceno! Bohužel dva rychlé soupeřovy zásahy hned v prvních dvou minutách třetí části znamenaly relativně komfortní náskok, který nezměnily ani 2 branky Tatranu v závěrečné power-play. Po prohře 4:7 tak bylo jasné, že letos se dorostenecký tým mezi finálovou osmičku nepodívá a obdivuhodná medailová série tak po 6 sezónách končí.

Hodnocení trenéra Tatranu Střešovice Lukáše Langera: "Dnes jsme odehráli dva zápasy hodné playoff. K lepšímu výsledku nám scházela větší efektivita v zakončení. Děkujeme soupeři za fér zápasy a gratulujeme k postupu."

Hodnocení trenéra FBC Liberec Matěje Klucha: "Dnes obrovský morál. Na klucích bylo vidět, že chtějí vyhrát. Díky efektivitě v zakončení a výbornému Volejníkovi v brance se nám to podařilo. Pro nás osobně nejlepší zápasy v dorostenecké soutěži v tomto roce a mrzí nás, že tým jako Tatran enbude ve finálové osmičce. Upřímně děkujeme za sérii!"

I přes výsledkový neúspěch děkujeme všem hráčům i trenérům za sezónu, ve které se po většinu času drželi na čelních příčkách dorostenecké soutěže. Bohužel narozdíl od posledních let význačných mocnými "finiši" to letos bylo v závěru sezóny slabší. Příští rok se věřme vrátíme v dorostenecké kategorii zpět na výsluní!