Jasná záležitost. Ženy nasázely Panthers 13 gólů

13 vstřelených branek, k tomu žádná inkasovaná, další tři body a sedmá výhra v řadě. To bylo ve zkratce utkání 9. kola proti Panthers.

V něm byly Střešovice jednoznačným favoritem, když se jednalo o střet třetího týmu s posledním. Hráčky Panthers opravdu neprožívají povedený vstup do sezóny a že o body neoberou ani Tatran začalo být jasné hned zkraje úvodní části.

Tatran spojil utkání 9. kola s celoklubovým focením, zápasu tak přihlížela plná Stodola. Tu potěšila už po 3 minutách Michaela Mechlová, která ránou z výběhu poslala domácí do vedení. Do poloviny první části pak ještě znásobily domácí vedení Stůjová s Beránkovou. Po 20 minutách pak svítilo na světelné tabuli skóre 5:0, v kolonce střel na branku byl nepoměr ještě patrnější, a to 15:1.

První polovina druhé části se sice dál nesla v duchu převahy domácích, nicméně byla na góly skoupá. Domácí gólostroj začal znovu fungovat až ve 33. minutě, kdy už na 6:0 zvýšila Hermannová. Z naprosté převahy pak svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka dokázaly do sirény přidat další tři zásahy a díky Mechlové, Vernerové a Želízkové odcházely do šaten s vedením 9:0.

Ani poslední třetina se nijak nevymykala z kontextu utkání. Domácí měly utkání pevně v rukou a posledních 20 minut tak bylo spíš jen otázkou skóre. Desátý domácí gól vsítila ve 48. minutě Kateřina Seemannová, do konce utkání na ni ještě dokázala dvakrát navázat Barbora Lovíšková a Nikola Hermannová. Konečný účet se tak zastavil na čísle 13.

Čisté konto si ve střešovické bráně připsala Eliška Drbalová, velkým pozitivem jsou pak i bodové příspěvky mladých hráček nebo jasná střelecká převaha, kdy domácí přestřílely Panthers poměrem 51:8. Spokojený byl v pozápasovém rozhovoru i domácí trenér Pavel Hudík, který vyzdvihl i výbornou diváckou kulisu, která se ve Střešovicích sešla. Hattrick si v utkání připsala Lucie Želízková, která navíc vykouzlila i 2 asistence a stejný počet, tedy 5 bodů, zaznamenala i Kateřina Seemannová za 1 branku a 4 asistence.

Hráčky Tatranu tak zapsaly sedmé vítězství v řadě a drží se na třetí příčce extraligové tabulky. Další utkání odehrají Střešovice ve čtvrtek 17. listopadu v Mladé Boleslavi.

PSN Tatran Střešovice - Panthers Praha 13:0

branky: 4. Michaela Mechlová, 7. Karolína Stůjová, 8. Vendula Beránková, 12. Kateřina Seemannová, 18. Lucie Želízková, 33. Nikola Hermannová, 37. Michaela Mechlová, 39. Lucie Vernerová, 40. Lucie Želízková, 48. Lucie Želízková, 56. Barbora Lovíšková, 58. Nikola Hermannová, 58. Barbora Lovíšková; rozhodčí: Volodar Ilyk - Artem Zolotar; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 260; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 8 - Štěpánka Neumanová 38; po třetinách: 5:0, 4:0, 4:0;