Junioři s juniorkami mají mečbol, využijí ho na hřištích soupeřů?

Junioři i juniorky mohou ukončit své série a postoupit do semifinále. Podaří se jim uspět i na hřišti soupeřů, nebo se série vrátí zpět do Prahy?

Po konci mužů v play-off Tipsport Superligy se sedmnáctiletý Filip Langer přidal zpět k juniorskému týmu. Za ten v průběhu sezóny odehrál tři utkání s bilancí pěti gólů a tří asistencí. Spolu se svými juniorskými spoluhráči se v sobotu vrhl do čtvrtfinálové bitvy s Libercem. Ve druhé minutě otevřel skóre další člen A týmu mužů Dalibor Švéda po přihrávce právě od Langera a společně poslali domácí do vedení.

Hosté se sice o chvíli později vrátili do utkání srovnáním, byly to ale Střešovice, kdo po první dvacetiminutovce vedl 5:2. Poslední gól přidal pražský tým v prostřední části, od té doby se brankostroj zasekl. Hosté v posledních dvacet minutách dvakrát skórovali a dotáhli se na snížení 4:6 z jejich pohledu, více gólů se jim ale přidat nepodařilo.  Další utkání je na programu v neděli od 13 hodin. "Dnes utrápená výhra nicméně jedna nula se počítá a my se budeme soustředit na zítřejší výkon. Teď pořádná regenerace, dobře se najíst, vyspat a zítra předvést o hodně lepší výkon," komentoval výhru trenér Jakub Menhart.

Stejně jako junioři i juniorky mohou dnes sérii ukončit. Zatímco junioři v Liberci, juniorky v Brně. Zdejším Bulldogs ve včerejším domácím utkání nadělily jedenáct gólů a brankářka Kristýna Janglová s devíti přesnými zásahy vychytala nulu. Markéta Žbánková si z jedenácti gólů připsala gólový podíl hned na čtyřech z nich. Utkání začíná ve 13 hodin

"Soupeř ukázal, že prioritu mají jinde a to je pochopitelné. V některých chvílích jsme byli soupeřem sami sobě, předržování míčků, špatný první dotyk... Přesto je důležité, že jsme zápas zvládli, teď zregenerovat a vyrazit směr Brno," popisuje výhry Marek Michálek.