Tatran Střešovice » Konec spekulací! Ondřej Němeček se vrací do Střešovic

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 3.6.2020

Konec spekulací! Ondřej Němeček se vrací do Střešovic

Dalším hráčem, který posílí řady Tatranu v příští sezóně není nikdo jiný než Ondřej Němeček. Dres Tatranu oblékne po dvou letech, které strávil jako hráč Linköpingu. Návrat jednoho z nejlepších českých obránců značí, že se příští sezónu máme na co těšit.

„Návrat do Tatranu vnímám jako velkou výzvu, chtěl bych svými dovednostmi na hřišti i mimo něj pomoci Tatranu k přerodu z talentovaného mužstva v úspěšný klub,“ s takovou ideou se vrací reprezentační obránce Ondřej Němeček do Střešovice. 

Sám si dobře uvědomuje, že pro takový přerod je často potřeba čas a příští sezónu vidí realisticky: „Mým cílem z týmového hlediska je postup do semifinále v letošním roce a z dlouhodobější pohledu bych chtěl dostat Tatran do top trojky a být pravidelným účastníkem bojů o titul.“

V Linköpingu patřil Ondřej k oporám. Jeho role v Tatranu by dle vlastních slov měla být klíčová: „Rád bych uplatnil zkušenosti, kterých jsem ve Švédsku nabyl, ale jedná se spíše o celkové pojetí florbalu než jednotlivé věci, avšak nemám v plánu fušovat Fríďovi do řemesla.“ Němeček má za sebou totiž kromě dvou let v Linköpingu také angažmá v Pixbu, kde působil část sezóny 2017/2018.

Talentovaný Němeček rozhodně nepatří k hráčům, kteří se spokojí s málem. Na otázku, jak hodnotí předchozí sezónu a celkově své zahraniční angažmá odpověděl následovně: „Z florbalového hlediska jako nepříliš povedenou. Týmový neúspěch v playoff minulého roku stále převládá nad osobním rozvojem jak ve florbale, tak i v životě. Nicméně pro florbalový vývoj jsem si nemohl vybrat lepší angažmá, dostalo se mi velkého prostoru v nadprůměrném týmu SSL,“ dává tak jasně najevo, že v příští sezóně vyburcuje Střešovice k co nejlepším výkonům.

 
Naši partneři