Langer dvěma góly sestřelil Vítkovice, ženy opět těsně padly

Muži poprvé v sérii vítězí, navíc před vlastními fanoušky. Rádi by tak dnes přidali i druhou výhru a vyrovnali na 2:2. Ženy opět sehrály kvalitní utkání, bohužel se jim nepodařilo dovést do vítězného konce.

Druhý hrací víkend došlo k prohození pořadatelství a Tatran doma přivítal Vítkovice. Ty vedou v sérii 2:0 a rády by ji ukončily již tento víkend a odpočívaly před semifinále. Minimálně o jeden zápas se jim nakonec série ale protáhne. Ačkoliv v Praze od první třetiny Ostravané vedli 3:2, v prostřední části přišel obrat domácí Prahy, která si dvěma góly vzala vedení. Klíčovým aspektem bylo pokrytí hlavních hráčů soupeře, například nejproduktivnější hráč Vítkovic v play-off Adam Delong se ve STODOLA Aréně zmohl pouze na jedinou asistenci.

Zato domácí se převedli se vší parádou. Filip Langer třemi body řídil celé utkání. Dvakrát skóroval a jednou přihrál na gól Marka Beneše. Zvrat zápasu přišel v čase 49:19, Josef Rýpar proměnil trestné střílení, na což o šest minut později odpověděl právě Langer a jeho trefa byla tou vítěznou. Do konce zápasu se již nikdo netrefil a Tatran tak porazil Vítkovice 5:4 a připisuje si první bod ve čtvrtfinále.

Čtvrtý zápas je na programu dnes od 18:00 opět ve STODOLA Aréně.

Velké zklamání musí pociťovat kromě Vítkovic i střešovické ženy. Těm se podařilo dostat do vedení v duelu s Ostravou a první dvacetiminutovku ve STODOLA Aréně ovládly 2:1. Nabyté vedení se jim ale nepodařilo udržet a ve zbylých dvou třetinách dostaly vždy po jednom gólu a prohrávají těsně 2:3. Ostravanky jsou blízko postupu, nyní mají mečbol. Pokud se dnes Tatrankám nepodaří zvítězit, budou hráčky ostravského FBC odjíždět domů s postupem do semifinále.

Dnešní duel je na programu od 15:00 rovněž ve STODOLA Aréně. Prozatím je, vyjma prvním utkání, série velmi vyrovnaná a Tatranky v obou případech prohrály jen o gól. Vyjde dnes týmu Pavla Skazka odvrácení vyřazení?