Tatran Střešovice » Muži doma padli, Tatrankám skončila sezóna

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 11.3.2019

Muži doma padli, Tatrankám skončila sezóna

Tatraňáci ve druhém domácím zápase nepřidali další výhru, místo toho si mečbolový bod připsal soupeř. Série se vrací do Ostravy, kde se určí další vývoj série. Zato Tatranky mají po sezóně a po pauze mohou najet na letní přípravu.

Po prvním domácím utkání mohli Tatraňáci pomýšlet na srovnání v sérii. To se ale nekonalo, Vítkovice si šly od začátku utkání za svým cílem navýšení v sérii a i přes silný nápor domácích z druhé a třetí dvacetiminutovky si svůj cíl nenechaly vzít. Herní aktivitou tým Pavla Bruse oplýval od začátku duelu, v první dvacetiminutovce vystřelil na Michala Rebra osmkrát a přidal dvě branky. To tatranský celek v první periodě pálil pětkrát a gól se mu nepodařilo vstřelit. 

Gólově chudá prostřední část nabídla vyloučení Filipa Langera, které domácí dokázali ubránit a stále živili naději na srovnání. Tomu ale byl konec v poslední části, když inkasovali čtyřikrát a sami nepřidali ani branku. Série se přesouvá zpět do Ostravy, Vítkovice vedou 3:1. Další utkání je naplánováno již na úterý 12. března od 18:00 v Ostravě. "Bez gólu se nevyhrává. Dnes nám střelba a přihrávky trvaly o něco málo déle než by bylo potřeba. Jeden gól mohl zápas zdramatizovat. V úterý každý hráč bude chtít dát gól," komentoval utkání Milan Fridrich

Zato Tatrankám skončila sezóna. Ačkoliv byl druhý a třetí zápas série s Ostravou velmi vyrovnaný a o výhře Ostravanek rozhodovaly detaily, první a čtvrté utkání bylo přesným opakem. Soupeřky vyhrály rozdílem několika branek. Čtvrté utkání, a zároveň druhé v Praze, skončilo výsledkem 1:10 z pohledu domácích. 

Po náročné sezóně nenašly Tatranky dostatek sil a s vypětím posledních zbytků energie se rozloučily se sezónou 2018/2019. Místo bojů o záchranu dokázaly postoupit po pěti letech do play-off. S Ostravou dokázaly držet krok, ani jednou toho ale nedokázaly využít, byť například v prvním domácím čtvrtfinálovém utkání zprvu vedly. Přesto je jejich postup mezi osmičku nejlepších úspěchem. Celých dlouhých pět let čekaly Tatranky na okamžik, kdy zamíří místo bojů o udržení či baráž do play-off. A to se jim letos podařilo.

"Pokud dostanete 3 branky ve vlastní přesilovce, tak se moc na úspěch pomýšlet nedá. Pak už holky nezvládly udržet koncentraci a ukázat na hřišti, co opravdu umí. Pokud budu hodnotit celou sérii, tak jsem více než spokojený! Jsem hrdý na to, jakým způsobem holky dokázaly držet krok s velkým adeptem na titul a myslím, že jsme byli více než důstojným soupeřem. Tenhle tým má obrovský potenciál a je radost s ním pracovat! Moc se těším na další sezónu, ve které budeme zase o kus silnější. Děkuji všem fanouškům, pořadatelům, rodičům, kolegům v realizačním týmu a hlavně všem hráčkám za skvělou sezónu a zážitky!" vysmekl trenér Pavel Skazko poklonu svým svěřenkyním. 

 
Naši partneři