Muži zvítězili nad Chodovem!

Florbalisté Střešovic předvedli výborný výkon a po zásluze ukořistili 1. čtvrtfinálový bod. Divácky velmi atraktivní utkání bylo vypjaté až do úplného konce.

Utkání začalo opatrně a šance na obou stranách likvidovali brankáři. I přes pomalejší rozjezd bylo jasné, že zápas mezi dvěma odvěkými pražskými rivaly bude velmi emotivní záležitost. V 18. minutě se poprvé ujali slova domácí a poté, co ubránili oslabení se šlo do šatny za stavu 1:0.

Ve 2. třetině začal Chodov aktivněji a ve 4. minutě navýšil vedení na 2:0. Tatran, který nedokázal proměnit ani svou 2. početní výhodu byl však hnán svými fanoušky a ve 32. minutě dokázal snížit na 2:1 Filip Langer po asistenci Matěje Havlase. To jakoby střešovické borce nastartovalo. Ve 39. minutě srovnal na 2:2 Jan Kolísko po nahrávce Filipa Langera a mohlo se hrát znovu od začátku.

Na začátku poslední části si týmy vyzkoušely hru 4 na 4, která změnu skóre nepřinesla. Pak však nastoupili tatranští. Ve 46. minutě se nemýlil Matěj Havlas po asistenci Martina Šindeláře, čímž se zápas začal přiostřovat. Nahrávající Martin Šindelář si o 3 minuty později ještě přisadil a po přihrávce Filipa Langera poslal svůj tým do vedení 2:4. Po dobře odbráněném tatranském oslabení přišla šance Chodova na vyrovnání. Domácí hráči nejprve dokázali snížit a následně jim byla nabídnuta šance v podobě trestného střílení. Aby však Chodov mohl pomýšlet na vyrovnání, nesměl by být ve střešovické kase vynikající Lukáš Kříž, který zlikvidoval šanci Toma Ondruška. Následně se opět se potvrdilo sportovní pravidlo – nedáš, dostaneš! Tatranský Martin Šindelář dokázal napodruhé vyzrát na domácího brankáře a zvýšit stav na 3:5. To už Chodov musel jít do rizikové hry v 6, která se mu vyplatila půl minuty před koncem, a ještě zdramatizovala poslední vteřiny utkání. Pozorné Střešovice si však ani po timeoutu domácích zápas nenechaly vzít a po lítém boji zvítězily na půdě soupeře 4:5.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen výborný Lukáš Kříž, který se předvedl nejen skvěle chyceným nájezdem, ale svůj tým držel po celou dobu zápasu.

Důležitý 1. čtvrtfinálový bod si tak připisují Střešovice, ale již zítra je čeká utkání, které nebude o nic jednodušší, ba naopak. To si uvědomuje i trenér Tatranu Milan Fridrich, který je s dnešním výkonem svých svěřenců spokojen: Dnes pomalejší rozjezd a potom výborně odmakané utkání. Zítra se začíná od stavu 0:0. Děkujeme soupeři a divákům.“