Náchod zaskočil Střešovice, které i tak postupují

Tatran postupuje dále. Od zápasu mezi lídrem superligové tabulky a týmem z Národní ligy se čekal víceméně debakl. To, co se nakonec odehrálo v náchodské hale však bylo velikým překvapením.

Utkání, které mělo od začátku jednoznačného favorita sice opravdu po většinu času na svých hokejkách kontrolovali hráči Tatranu, nedařilo se jim však vstřelit větší počet branek. Brankář Náchoda Skalický se vybičoval k neuvěřitelnému výkonu, kterým podržel svůj tým. Čisté konto udržel do po celou úvodní třetinu, a i po první obdržené brance, dokázal vychytat nařízený nájezd a navázat na čáry, které předváděl předtím.

Tatranu se podařilo prolomit soupeřovi hradby až v začátku druhé třetiny, kdy skóroval Jonáš Kreysa, ti, kteří čekali, že to teď začne padat, jak na běžícím páse však byli zklamáni. Náchod velmi rychle vyrovnal a o zápase vlastně rozhodla až třicátá pátá a třicátá šestá minuta. To se dvěma slepenými brankami do statistik zapsali Tlapák s Melišem a snad každý předpokládal, že Tatran nyní zápas zlomí, přidá několik dalších gólů a domů pojede s výraznější výhrou.

Poslední třetina ale vypadala úplně jinak. Domácí nic nevzdávali, a dokonce se i dostali na kontakt jedné branky. Konec utkání tak byl poměrně napínavý, neboť Náchodu stačila jedna přesná trefa k naprosté senzaci. Naštěstí pro Tatran k takové situaci nedošlo a postup jede do Prahy. Střešovicím se během hrací doby podařilo vyslat na zařízení soupeře neuvěřitelných šedesát střel, což v ve florbale značně převyšuje standardy. I tak slaví výhru 3:2 a mohou se začít připravovat na čtvrtfinálové utkání proti FbC Aligators.