Tatran Střešovice » POSILY: Šindelář s Pánkem míří ze Znojma do Tatranu

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 6.5.2019

POSILY: Šindelář s Pánkem míří ze Znojma do Tatranu

Tatran Střešovice hlásí nové posily! Ze Znojma přichází Martin Pánek a Martin Šindelář, bývalé pilíře znojemského exsuperligového klubu.

Období přestupu je v plném proudu a není to jen konkurence, kdo silně posiluje. Nové posily ohlásil i Tatran Střešovice, který do svého středu vítá hned dva hráče - Martiny Pánka se Šindelářem. Oba jsou původem ze Znojma, pro oba byl jedním z důvodů přestupu i jejich bývalý spoluhráč Milan Fridrich, který bude i v nadcházející sezóně působit na lavičce A-týmu v pozici hlavního trenéra. "Původně jsem přemýšlel, kam bych se jako hráč posunul. Fríďa působil u nás ve Znojmě přibližně tři sezóny a letos jsem si říkal, jaké by to bylo hrát právě pod ním jako pod hlavním trenérem," popisuje úvodní myšlenku Pánek.

Jak vzápětí dodává, do konce play-down s ním nikdo nerozebíral. "Po skončení sezóny se mi ozval právě Fríďa, že když už mám odejít ze Znojma, tak ať moje cesta vede právě do Tatranu, kde se mnou může pracovat a může mě dál rozvíjet. Toho si nesmírně cením." Mimo jiné se těší i na trochu jinou roli, než kterou doposud měl: výraznější roli v týmu si bude muset vybojovat a zasloužit. "Právě na to se těším," netají. V Pánkovi nepřichází do Tatranu pouze hráč, ale i nový funkcionář. Stane se event managerem florbalového oddílu, k tomu bude trénovat mládež. 

Závěrem dodává, že očekává posun jak v hráčské, tak trenérské kariéře, nové spoluhráče, fanoušky i děti. "Těším se na tu celkovou kvalitu a úroveň, která ve Střešovicích je." Ve skončené sezóně odehrál Pánek šestatřicet zápasů (Superliga, play-down i Pohár České pojišťovny) s bilancí dvacet branek a sedmadvaceti asistencí.

JAKUB MENHART: OBA MARTINY VNÍMÁM JAKO VELKÉ POSILY 

K přesunu obou posil do Střešovic se vyjádřil i generální manažer Tatranu Střešovice Jakub Menhart: "Jsem velmi rád, že se podařilo obě jednání dovést k úspěšnému konci. Oba Martiny vnímám jako velké posily a těším se na jejich výkony na hřišti. Díky Fríďovi jsme měli dostatek informací a skvělé reference a to nejenom po herní, ale především i lidské stránce. Kluci budou do kabiny velkým přínosem a pomohou nám budovat novou úspěšnou éru Tatranu!"

FRIDRICH JAKO ZÁRUKA KVALITY

Jak již zaznělo v úvodu, Pánek není jedinou novou posilou. V balíčku s ním přichází i Martin Šindelář, další pilíř znojemských florbalistů. Jeho cesta byla velmi podobná té Pánkově. "Mé myšlenky na odchod se prohloubily, když jsme nedokázali ve Znojmě udržet Superligu. Po nevydařené sezóně mě oslovil Kuba Menhart s otázkou, jestli nechci pokračovat ve své florbalové kariéře v Tatranu," vzpomíná. "Rozhodl jsem se především díky Fríďovi, líbila se mi jeho odvedená práce ve Znojmě - jak na pozici trenéra, tak hráče. Řekl jsem si, že pro můj florbalový růst bude ideální, když budu nastupovat v týmu, kde právě on trénuje," dodává.

Ze začátku se celý přestup řešil jen po ose Šindelář - Menhart, časem se zapojil do hovorů i hlavní kouč Fridrich. "Oba se mnou dost intenzivně komunikovali, a také díky tomu jsem se rozhodl pro Tatran vcelku rychle." Stejně jako jeho jmenovec a parťák z bývalého klubu nemá nic jistého a o čas na hřišti bude muset zabojovat. "Ve Znojmě jsem byl vytěžovaný na sto deset procent a v Tatranu musím prvně přesvědčit, abych dostával stejně prostoru. Každopádně věřím, že pokud se mi sezóna bodově povede, jako letos, stanu se důležitým článkem týmu," přeje si nová střešovická akvizice, která ve dvaačtyřiceti zápasech nastřílela pětatřicet branek a na dalších sedmatřicet asistovala.

Jak se oba noví Tatraňáci vyjádřili, Střešovice na ně jako klub vždy působily velmi dobře. Doufáme, že realita předčí vaše očekávání a budete zde spokojeni. Vítejte!

První velká akce, na které se nové tatranské tváře představí, bude srpnový Floorball Czech Open. V průběhu letní přípravy, která A-týmu startuje již v červnu Vám s oběma hráči jistě přineseme i úvodní rozhovory! 

 
Naši partneři