POSTUP! Junioři s juniorkami jsou v semifinále

Zatímco muži a ženy skončili ve čtvrtfinále, junioři s juniorkami jdou dále. V nejkratším možném termínu postoupili do semifinále.

I druhé utkání dopadlo pro tým Jakuba Menharta parádně. Zatímco to první bylo více méně vyrovnané a skončilo vítězstvím 6:4 pro domácí Tatran, do druhé a zároveň rozhodující se Pražanům vyvedlo jednou tolik. Hosté šli v Liberci do vedení již v první minutě a postupně si v první dvacetiminutovce upevnili vedení na 4:1. Ačkoliv se Liberec pokusil utkání zdramatizovat a v další dvacetiminutovce přidal dvě branky, Pražané odskočili do vedení o dalších pět branek.

V posledním dějství pak již šlo pouze o navyšování již tak vysokého skóre až na finálních 14:4. Tatran si tak zajistili postup do semifinále, ve kterém ho čeká jeden z dvojice BLACK ANGELS, nebo FBŠ Hummel Hattrick Brno. "Dnes zápas podle našich představ. Všechny tři třetiny v naší režii a 3 lajny, které dávají góly. Jsme připraveni na semifinále a vyhlížíme dalšího soupeře!" říkal nadšeně trenér Menhart

Zatímco v prvním utkání na půdě STODOLA Arény juniorky porazily své sokyně vysokým skóre 11:0, tentokrát se Kristýně Janglové nepodařilo vychytat nulu. Nijak ji to ale mrzet nemuselo, její tým i tak postoupil do dalšího kola play-off (stejně jako junioři, i juniorky do semifinále). Domácí Bulldogs se snažili o zvrat v sérii a již začátkem utkání šli do vedení, které jim ale Tatranky po chvíli sebraly. Domácí skvadra živila ještě za stavu 3:3 naději, přesto pak nadobro uhasla.

Hostující celek se dostal do vedení na 4:3 a postupně navýšil až na 9:3 a rozhodl o svém postupu v nejkratším možné termínu. "Soupeř dnes předvedl výkon hodný týmu, který musí a nechal na hřišti kus srdce. Nás brzdila lehkovážnost a nekvalita v naší hře. Díky soupeři za zápas a teď se musíme pořádně připravit na semifinále," komentoval trochu víc kriticky Marek Michálek, trenér Tatranek. Kromě Tatranek do semifinále 1. ligy juniorek postoupily i Vítkovice, Tigers a Chodov