Prague Games 2016

Prague Games 2016 – Pražské hry 2016 mladé florbalisty čeká souboj o trůn! Praha po třinácté hostí nejlepší mládežnickou florbalovou akci na světě.

13. ročník Prague Games je největší v historii! Do tradičního mezinárodního mládežnického turnaje florbalistů a florbalistek Prague Games 2016 se letos přihlásilo rekordních 380 týmů ze 12 států / Belgie, Česká Republika, Finsko, Lotyšsko, Maďarsko, Německo, Norsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Švýcarsko /. Zúčastní se ho přes 7000 hráčů a hráček v devíti mládežnických věkových kategoriích, od 12 do 18 let.

Turnaj začíná 6. 7. 2016 a téměř tisícovka utkání se odehraje ve 21 pražských sportovních halách /celkově na 25 hřištích/. Na organizaci se bude podílet cca 150 rozhodčích a více než 200 pořadatelů. Kromě florbalových klání, čeká účastníky i bohatý doprovodný kulturní a společenský program, který jsme připravili ve spolupráci s pražskými institucemi. Veškeré informace jsou k dispozici na www.praguegames.cz. Finálovým dnem je sobota 9. 7. 2016, kdy turnaj vyvrcholí souboji nejlepších týmů o poháry a zlaté medaile. V hale Sparta Podvinný Mlýn, Kovanecká 23, Praha 9 si mohou hráči i diváci užít neopakovatelnou atmosféru mládežnického sportu. Finálový program začíná v 9:00 h.

Prague Games probíhají ve spolupráci s Klubem FAIR PLAY Českého Olympijského výboru a podporují sport v jeho pravé podobě. Čestný sportovní boj, umění přiznat prohru, vzdát hold soupeři. Podporujeme hru bez agresivity, podvádění a zesměšňování! I letos bude turnaj ctít motto "Ne šikaně". Prague Games chce prohloubit diskusi na téma šikany mezi mládeží ve sportovním prostředí.

Praha je vyhlášena Hlavním Evropským Městem Sportu 2016 a Hlavní město Praha podporuje Prague Games komplexní podporou. Díky Partnerství Hlavního města Prahy se Prague Games stávají unikátní mládežnickou akcí. Nad turnajem převzala záštitu paní primátorka Adriana Krňáčová.

Prague Games 2016 získala významnou finanční podporu i od Městské části Praha 6.