Rekord pokořen! Tatran nadělil Ostravě 11 gólů

Střešovice neztratily body ani v kole s pořadovým číslem 25 a překonaly rekord v počtu bodů v základní části.

Proti FBC Ostrava chtěli svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše navázat na výhru 23:2 z minulého víkendu, kdy doma rozprášili Otrokovice a zapsaly nejvyšší výhru ročníku. Ve hře bylo navíc překonání již zmíněného rekordu v počtu bodů v základní části.

K němu se hosté začaly přibližovat už v 6. minutě, kdy nakonec domácího zaváhaní využil navrátilec do sestavy Tomáš Hanák. V 9. minutě pak nadvakrát využil přesilovku Ondřej Němeček a gólový účet první dvacetiminutovky uzavřel svojí druhou brankou Tomáš Hanák, který za brankovou čáru dopravil odraženou střelu Matěje Havlase.

Tomáš Hanák měl pak prsty i v další brance Střešovic, když zkraje druhé třetiny posunul Marku Benešovi, jež zvýšil už na 4:0. Až pak se prosadil i domácí výběr, když pohlednou kombinaci zakončil Lukáš Pešat a poprvé překonal Tomáše Jurca. Se střešovickou odpovědí přišla opět první formace, která rychlým kontrem zvýšila opět na čtyřbrankový rozdíl a Tomáš Hanák už v polovině zápasu mohl sbírat čepice za nastřílený hattrick. Před druhou sirénou se pak hosté prosadili ještě jednou, když na 6:1 zvýšil při svém prvním startu po zranění Jakub Kolísko, který nastoupil v obraně druhé formace.

Domácí naděje trochu ožily ve 45. minutě, když se krásnou střelou z dálky prosadil Daniel Chatrný. Žádná cesta k senzaci se však nekonala, což domácím jasně ilustroval svojí už čtvrtou brankou Tomáš Hanák. Když se pak ve 48. minutě trefil i Jonáš Kreysa, bylo to rázem už 8:2. Další domácí zaváhání v rozehrávce pak devátou brankou nekompromisně potrestal Bohumil Piskáček a až poté se potřetí dokázaly prosadit i domácí, když Chatrný využil ztrátu Čermáka a snížil na 3:9. Jenže pánem zápasu byl Tatran a zvlášť jeho první formace si na hřišti dělala pomalu, co chtěla. Signál z rohu v 57. minutě znamenal desátý gól z produkce Němečka a 3 sekundy před koncem ještě uzavřel účet zápasu svojí pátou brankou Tomáš Hanák.

Střešovice porazily Ostravu poměrem 11:3 a se ziskem 75 bodů překonaly rekord Mladé Boleslavi z roku 2019/20. Navíc ještě mají zápas k dobru a možnost dovršit základní část bez ztráty jediného bodu. Ten Tatran odehraje příští týden v Plzni proti SKV.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Tatran Střešovice 3:11
branky: 27. Lukáš Pešat, 45. Daniel Chatrný, 55. Daniel Chatrný - 6. Tomáš Hanák, 9. Ondřej Němeček, 18. Tomáš Hanák, 21. Marek Beneš, 32. Tomáš Hanák, 38. Jakub Kolísko, 47. Tomáš Hanák, 48. Jonáš Kreysa, 51. Bohumil Piskáček, 57. Ondřej Němeček, 60. Tomáš Hanák; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 202; zásahy brankářů: Jan Klinka 16 - Tomáš Jurco 9; po třetinách: 0:3, 1:3, 2:5