Tatran Střešovice » Semifinále! Rozhodla trpělivost, říká Filip Langer

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

čtvrtek 6.12.2018

Semifinále! Rozhodla trpělivost, říká Filip Langer

Po ne zcela přesvědčivých výkonech a porážce od Lotyšů Kettunenův výběr zabral v boji se Švýcarskem, ve čtvrtečním čtvrtfinálovém duelu pak nadělil Dánům desítku a postoupil do semifinále. Češi, kteří jsou v Praze doma, si tak zahrají o finále!

I tentokrát dostal přednost před svým kolegou v bráně Lukáš Souček a nebýt střely tahem v podání Mathiase Glasse, mohl z duelu vyjít s čistým kontem. Češi šli již v páté minutě do vedení, když skóre zápasu otevřel Josef Rýpar, na 2:0 pak navyšoval Daniel Šebek, který se v létě před premiérovou sezónou ve Švédsku připravoval se střešovickým Tatranem. Skóre pomalu narůstalo, ve druhé části si navíc po asistenci připsali Ondřej Němeček s Markem Benešem.

Pro Beneše mladšího šlo v utkání o jediný bod, Němeček v poslední dvacetiminutovce přidal ještě branku, kterou v čase 59:27 uzavřel celkové skóre 10:1. Do utkání zasáhl i Filip Langer, který stejně jako proti Švýcarům hrál do poloviny utkání se svým spoluhráčem z Tatranu v jedné útočné formaci. "Dnešní čtvrtfinále rozhodla naše trpělivost. Dařilo se nám zajišťování v útoku, čímž jsme zabraňovali Dánským brejkům," zhodnotil krátce klíč ke čtvrtečnímu vítězství," vysvětluje Filip Langer. 

Výběr Petriho Kettunena tak ukázal, že se i po nezdarech v úvodu šampionátu dokáže sebrat a hrát pohledný a aktivní florbal. Ačkoliv Dánové nebyli nejtěžším soupeřem, výhra nad nimi se počítá: byla jim jakýmsi klíčem do semifinále. Z něj již vedou dvě cesty: ta do finále, ze kterého si oba účastníci stoprocentně odnesou jednu z medailí a druhá cesta, ve které se hraje o třetí místo a poslední ze sady tří cenných kovů.

O tom, s kým budou mít Češi čest v semifinále se dozvíme zítra večer. Na výběr je mezi Finskem a Němci. Západnímu sousedovi se na MS nedaří, přesto ve skupině vydoloval výhru nad Lotyši, čímž rovnou poslal Česko do čtvrtfinále. Papírově jsou tedy jasnými favority a tedy i pravděpodobnými soupeři českého týmu hráči ze země tisíce jezer. 

"Upřímně jsme měli dost starostí sami se sebou a na sledování ostatních týmů včetně Finska zatím nebylo moc času. Nebude to ale o ničem moc jiném, než na EFT, kde na nás zatím hráli se zataženou obranou a čekali na každou chybu, kterou z brejku tvrdě trestali. Musíme se na ně pořádně připravit," hlásí před sobotním semifinále, které sehrajeme pravděpodobně s Finskem nejmladší člen reprezentačního výběru Filip Langer. 

České semifinále je na programu v sobotu od čtyř hodin odpoledne. Podpoříte české borce přímo z ochozů O₂ Arény? Ať už postoupí Česko či druhý semifinalista, jedno je jisté. Tatranská stopa bude u toho a doufejme, že se navždy zapíše do statistik šampionátu.

Česká republika - vítěz utkání Finsko/Německo| sobota 8.12. od 16:00| O₂ Aréna

 
Naši partneři