Smutný konec. Ženy podlehly Vítkovicím 1:2 a sezóna jim skončila

V pátém duelu série stály Střešovice před hrozbou vyřazení a tu se jim odvrátit nepodařilo.

Oba semifinálové duely na domácí půdě ženy Tatranu prohrály a za stavu 1:3 jely na Dubinu s jediným cílem, vyhrát a sérii vrátit zpátky do Prahy. Proti dosavadnímu hegemonovi sezóny však už od 5. minuty prohrávaly, když se prosadila vítkovická Barbora Husková. Víc gólů pak v první třetině Dubina neviděla a po 20 minutách platil stav 1:0 pro domácí.

V obdobném, tedy gólově úsporném módu, se odehrávala i druhá třetina. I do ní vstoupily gólově jako první domácí, když na 2:0 zvyšovala ve 29. minutě Trošková. Další domácí šance však končila na Monice Šolleové a tak ještě před sirénou mohl Tatran přijít s odpovědí. Sekundu před koncem třetiny se totiž trefila Simona Korbelářová a bylo to jen o gól.

Na ten měly svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka posledních 20 minut, ve kterých je i dále držela nad vodou Monika Šolleová, která v průběhu poslední části vytáhla svoji úspěšnost na 90 %. Na druhé straně se však bohužel, ani přes tme-out, hru v šesti a závěrečný nápor, neurodilo.

Ženy Střešovic tak prohrály pátý duel poměrem 1:2, Vítkovice si připsaly postupový čtvrtý bod a zajistily si místenku v BigBoard Superfinále. Velkým pozitivem a příslibem do budoucna může být pro mladý střešovický tým skutečnost, že jako první v celém ročníku dokázaly Vítkovicím vzít jedno utkání a v ostatních duelech hrát důstojnou a vyrovnanou partii. Jelikož do boje o zlato postoupilo i ostravské FBC, končí tým Tatranu sezónu 22/23 jako čtvrtý.

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 2:1
branky: 5. Barbora Husková, 29. Jana Trošková - 40. Simona Korbelářová; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 146; zásahy brankářů: Nikola Příleská 11 - Monika Šolleová 18; po třetinách: 1:0, 1:1, 0:0