Tatran Střešovice » Tatran může být černým koněm superligy, myslí si trenéři Tatranu

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 12.6.2019

Tatran může být černým koněm superligy, myslí si trenéři Tatranu

Nový ročník Tipsport Superligy se nezadržitelně blíží! Tatranští muži již tři týdny polykají tréninkové dávky, tmelí partu a dělají vše pro to, aby v nadcházející sezóně byli ještě silnější v té skončené.

Tatranští muži zahájili letní přípravu. Poté, co jim skončila sezóna poměrně brzy, a to již ve čtvrtfinále, se tým Milana Fridricha snaží o to lépe připravit na další ročník Tipsport Superligy. "Nyní jsme ve fázi, kdy máme přibližně třicet hráčů, kteří bojují o kádr A-týmu. Máme čtyři až pět oficiálních příchodů, ale spousta hráčů je právě na zkoušce, zda se do kádru probojují," popisuje situaci trenér Fridrich. 

Ten společně s Jakubem Menhartem, generálním manažerem klubu, navíc musí řešit nelehkou věc: tým zažívá odliv některých zkušených hráčů do jiných klubů, převážně do zahraničí. "Vždy se musí přemýšlet dopředu, máme plány, ale jaká bude realita se teprve uvidí," říká Fridrich.

Michala Rebra následuje na Chodov další z tatranských brankářů Vojta Šimůnek, který mění své působiště po 4 letech strávených v Tatranu, 2 juniorských titulech a zkušenostech s juniorskou reprezentací. "Jsme rádi, že jsme pro Vojtu našli do nové sezóny uplatnění. U nás by bojoval v početné konkurenci. Takto bude mít pravidelné zápasové vytížení a bude mít prostor se dále rozvíjet," říká po odchodu čerstvého juniorského mistra Jakub Menhart, který dodává: "Odchodů bylo relativně hodně a u některých hráčů nás to samozřejmě mrzí, protože můžou v některých okamžicích chybět. Nicméně přišel Šindelář a Pánek ze Znojma, což jsou kluci od kterých si hodně slibujeme, dále se nám z Německa vrátil Honza Kolísko a ze Švýcarska Péťa Brautferger. Z juniorky je s námi v přípravě Havlas, který díky svému hernímu myšlení a netradičnímu řešení situací může být už nyní posila. Dále máme několik hráčů na zkoušku z nižších soutěží nebo Slovenska. Kromě toho vidím velkou chuť zlepšovat se u hráčů ročníku 00, kteří se stali mistry světa. Celkově si myslím, že máme zdravý mix, který může pomýšlet vysoko," přidává Menhart, který nyní ještě řeší odchod jednoho hráče ze základní sestavy jednoho hráče ze širšího kádru Tatranu.

Ten dále prozrazuje, že si před sezónou s Fridrichem definovali, co je potřeba do následujícího ročníku zlepšit. "Rádi bychom dali dohromady opravdový tým. Tedy partu kluků, která bude držet pospolu, bude se hecovat, podporovat a maximálně si užívat společné zlepšování a která se bude těšit na každý trénink. Zatím mám velkou radost, že se to daří. Výsledkové cíle jsme si prozatím nedefinovali, nicméně ambice máme velké." Dle Menharta může být Tatran v roli černého koně soutěže, kdy se od týmu tolik neočekává, ale může překvapit a být zase o kus silnější než před rokem. 

"Co se týká nějaké nové energie od kluků, kteří přicházejí a vybrali jsme je vzhledem k jejich charakterovým vlastnostem, tak za mě přinášejí co jsme od nich čekali. To samé cítím i od hráčů, kteří už loni udělali velký pokrok. Teď to bude důležité dobře poskládat i vzhledem k dovednostem, které potřebujeme na hřišti a v kabině. Čekám, že budeme mít těžké rozhodování, které hráče v A-týmu nechat, neboť řada hráčů si o místo v přípravě řekla svým přístupem a jak na sobě pracují. Zatím jsem tedy spokojen - je to ovšem jen současný pocit," těší Fridricha. 

Tým již polyká tréninkové dávky, kdy se opět klade velký důraz na individuální přípravu. "Máme za sebou přibližně tři týdny, takže se zatím příprava hodnotí těžko. Nicméně letošek jsme pojali trochu jinak," byl tajemný Martin Košťál - kondiční trenér A týmu. S hráči se ale letos vůbec nemazlil. "Zjednodušeně lze říct, že jsme začali trochu více zostra, než jsou někteří kluci zvyklí. Ti, kteří měli až moc velkou pauzu od poslední sezóny, se do toho dostávají možná pomaleji, ale věřím, že se do toho brzy dostanou."

Hlavní trenér, kdysi elitní hráč Tatranu a reprezentace, je ale s výkony kluků spokojený. "Řada hráčů se velmi dobře připravila a přenesla zodpovědnost za svůj rozvoj k sobě. Letos zároveň máme o několik společných tréninků více, aby noví hráči rychleji zapadli a tým se lépe poznat a nebrzdilo ho to v průběhu sezóny," říká Fridrich. Tým trénuje v hale, na písku, v posilovně a na kopcích. Čekají ho přípravné zápasy a kondiční soustředění na horách, herní soustředění a během srpna Czech Open a turnaj ve švýcarském Langnau

ZMĚNY V SESTAVĚ:

Odchody: Vítovec (Erä, Finsko), Beneš (Pixbo, Švédsko), Gašparík (St. Gallen, Švýcarsko), Rebro (Florbal Chodov), Šimůnek (Florbal Chodov)    

Příchody: Pánek (Znojmo), Šindelář (Znojmo), Frühbauer (Florbal Chodov), Kolísko (Bonn, Německo), Brautferger (Thurgau, Švýcarsko), Novák (na zkoušku, Ústí), Křivanec (na zkoušku, Bohemians), Šrámek (na zkoušku, Wizards), Banga (na zkoušku, Snipers Bratislava), Lazárek (na zkoušku, Wizards), Kříž (juniorka), Havlas (juniorka) 

 
Naši partneři