Tatran nasázel Varům 10 gólů a stále neztratil jediný bod

Pro Střešovice se jedná už o 16. výhru v řadě a potvrzení vedení Livesport Superligy.

K utkání 16. kola nejvyšší soutěže se svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše vydali na půdu nováčka z Karlových Varů, které v prvním vzájemném utkání na domácím hřišti smetli poměrem 17:6. I vzhledem k tomu, že od té doby Vary nezaznamenaly jediné vítězství, dal se podobný průběh očekávat i na západě Čech.

Prvních dvacet minut však tyto prognózy naprosto rozmetalo. Na hale ve městě vřídel a lázeňských oplatků to byli domácí, kdo byl střelecky aktivnější. Ani jeden z jejich 9 střeleckých pokusů však za Tomáše Jurca nedoputoval a tak se v 16. minutě vedení ujal Tatran. Zásluhu na tom měli Marek Beneš s Matějem Havlasem, když první jmenovaný neměl příliš těžkou práci.

Už po půlminutě druhé třetiny to navíc bylo 2:0, v čemž měl opět prsty Matěj Havlas, na konci jehož pasu stál tentokráte Tomáš Hanák. Ve 26. minutě pak svým druhým gólem zvýšil vedení Tatranu Marek Beneš a bylo to už o 3 góly. Až poté se dočkali i domácí. Strachota se natlačil až před Jurca a snížil na 1:3. Následně však Střešovice utekly zpět na rozdíl tří branek, když přesilovku využil David Šimek a stav 4:1 pro hosty byl po 40 minutách konečný.

Jeho navýšení přišlo ve 48. minutě, kdy se po kolmici od Němečka prosadil Havlas, na kterého o chvíli později dorážkou navázal Martin Čermák. Tatran nepolevoval, přičemž nejvíce excelovala jeho první formace. Sedmou branku přidal tečující Tomáš Hanák a byť ser Karlovy Vary zmohly na snížení, patřily poslední zásahy Střešovicím. Góly Vavrouška, Šimka a Havlase 5 sekund před koncem v oslabení určily konečný účet, který činil 10:2.

Tatran tak vyhrál i svůj 16. zápas v superligovém sezóně a kraluje jejímu pořadí. Hned 11 posbíral dohromady první střešovický útok, když si Marek Beneš s Matějem Havlasem připsali 2+2, Tomáš Hanák pak 2+1.

FB Hurrican Karlovy Vary - Tatran Střešovice 2:10
branky: 33. Michal Strachota, 57. Adam Zahraj - 17. Marek Beneš, 21. Tomáš Hanák, 26. Marek Beneš, 36. David Šimek, 48. Matěj Havlas, 50. Martin Čermák, 55. Tomáš Hanák, 58. Šimon Vavroušek, 58. David Šimek, 60. Matěj Havlas; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 211; zásahy brankářů: Jan Eckhardt 25 - Tomáš Jurco 22; po třetinách: 0:1, 1:3, 1:6;