neděle 20.3.2022
UNYP ARENA
. kolo

Tatran ukázal svou sílu a smetl Vítkovice 8:1. V sérii vede 2:0

Střešovice dominovaly nad Vítkovicemi a z druhého zápasu opět odcházejí vítězně. Své soupeře dokonce porazily 8:1 a v sérii už vedou 2:0 na zápasy. Příští víkend vyrážejí do Ostravy.

Druhý semifinálový zápas se odehrával před televizními kamerami a oba aktéři do něj vstoupili rychlou a aktivní hrou. Ačkoli na začátku tlačily spíše Vítkovice, byl to Tatran, který se radoval z gólu první. Další dvě střešovické branky pak padly z velmi podobných situací, kdy byl nejprve vyloučen, hráč Tatranu a následně se provinil i hráč Vítkovic, což vedlo ke hře čtyři na čtyři a následně k přesilovce domácích, která nezůstala bez trestu. Po brance Ondřeje Němečka tak vedli domácí po polovině zápasu 4:0. Hosté navíc proti skvěle chytajícímu Křížovi nedokázali proměnit nájezd, a když byla písknuta další přesilová hra ve prospěch Tatranu, bylo téměř rozhodnuto, neboť nekompromisní Marek Beneš zakončil skóre po dvou třetinách na stavu 5:0.

Bylo jasné, že do závěru utkání musí Vítkovice něco změnit a zařadit na vyšší level a chvíli to i vypadalo, že se vrátí do hry. Ve čtyřicáté třetí minutě totiž musel i Kříž poprvé vytahovat míček ze sítě. Hra se přelévala ze strany na stranu a její tempo bylo opravdu vysoké. Hostům pak definitivně pohřbilo šanci na senzační vyrovnání další vyloučení, které Tatran opět potrestal, čímž si v tomto zápase připsal stoprocentní úspěšnost z přesilových her. Skórujícím hráčem byl tentokrát Jonáš Kreysa, který se do konce třetin trefil ještě dvakrát, čímž zkompletoval hattrick a stačilo mu k tomu pouhých pět minut. Nejlepším hráčem byl po závěrečném hvizdu vyhlášen brankář Lukáš Kříž, který po celou sezónu ukazuje své kvality a kryje svému týmu záda.

Tatran tak po dvou domácích utkáních vede v semifinálové sérii 2:0 a polovinu potřebných vítězstvích má za sebou. Nyní se musí připravit na příští víkend, kdy vyrazí na půdu soupeře.