Tatran Střešovice » Tatraňáci proti Švýcarům dvakrát skórovali a pomohli týmu k vítězství ve skupině

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 5.12.2018

Tatraňáci proti Švýcarům dvakrát skórovali a pomohli týmu k vítězství ve skupině

​Tak to je fantastické! Začátek turnaje nezastihl muže zcela v ideální formě. S výběrem Německa se Češi trápili, s Lotyši dokonce vyhořeli a nebodovali. Rozhodnout tak měl duel se Švýcarskem. Pokud by v něm naši borci neuspěli, skončili by už v základní skupině. Nakonec je ale spasili Němci, kteří nečekaně porazili Lotyše a poslali náš výběr do čtvrtfinále.

Duel Česka a Švýcarska tak mohl být spíš jakýmsi probuzením před náročnou vyřazovací části, či bojem o první místo v tabulce. Výběr Petriho Kettunena zvládl hned obojí! Ačkoliv to byli právě Švýcaři, kdo šel první do vedení, domácí vyzyvatele se nenechali dlouho pobízet a odpověděli stejnou mincí. Aby toho nebylo málo, do vedení na 2:1 poslal Čechy odchovanec Tatranu Filip Langer! Prolomil tak gólový půst na MS vymanil se z tlaku, že v tak mladém věku dostal pozvánku na tak důležitou akci. 

"Konečně ze mě tlak trochu opadl. Už to muselo konečně přijít," směje se v rozhovoru pro web Tatranu Langer. Toho zároveň potěšilo, že výsledek neskončil 2:1, ale že spolu se svými spoluhráči dotáhl tým k dalším čtyřem gólům. Ačkoliv byl tento gól jediným Langerovým zápisem v utkání, rozhodně ho to nemusí trápit - skóroval proti rozjetému Švýcarsku, které si brousí zuby na cenný kov.

Kromě něj se do zápisu střelců zapsal i jeho kamarád a další Střešovičák, Marek Beneš. Ten vstřelil po krásné přihrávce Veltšmída důležitou branku na 4:3, která byla odpovědí na švýcarské vyrovnání. Nebyli to ale pouze tito dva hráči, kdo stál za tímto důležitým vítězstvím. Jednalo se o parádní výkon celého výběru, který tak získal potřebné sebevědomí. "Pevně věřím v to, že nás včerejší výkon nastartoval k lepším výkonům. Hlavně jsme si dokázali, jak jsme schopni hrát a po dvou nezdařených výkonech si dodali sebevědomí," dodává.

Dalším soupeřem Kettunenova výběru budou Dánové, kteří těsně porazili Estonce 3:2. Výběr Dánska schytal debakl od Švédska (0:25), pak ale prošel do té doby přes neporažené Estonsko. "Upřímně jsme ani jednoho soupeře neviděli a ve finále je to stejně jedno, my máme ve čtvrtfinále jasný cíl a je jedno, kdo nám bude soupeřem," dodává k novému soupeři Langer.

Česká republika - Dánsko| čtvrtek 6. prosince od 19:30| O₂ aréna

 
Naši partneři