Tatran Střešovice » Tatranky jsou po pěti letech opět v play-off, čeká je souboj s těžkou Ostravou

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

sobota 2.3.2019

Tatranky jsou po pěti letech opět v play-off, čeká je souboj s těžkou Ostravou

Ženy po pěti letech opět bojují o titul! Po dlouhé a náročné cestě, která začala již v první lize žen, se dostaly až do vytoužené vyřazovací části. Hned na úvod ve čtvrtfinále změří své síly se třetím celkem základní části, Ostravou.

Balancování na dně extraligy žen, následný pád, sezóna v nižší první lize a následný návrat zpět mezi florbalovou elitu. Tím ale tento příběh nekončí. Ženy z Tatranu Střešovice loni, v sezóně po návratu z první ligy, bojovaly o udržení. To se jim nakonec na úkor židenického týmu, který musel bojovat dál, podařilo. Letos tým Pavla Skazka najel na novou, lepší vlnu. Ačkoliv tým musel do posledního kola bojovat o postup do vyřazovací části sezóny, podařilo se mu to. Parta tatranských žen dala do postupu vše a zaslouženě se podívá po pěti letech bojů o titul a ne do bojů o záchranu. 

"Mega moc se na sérii s Ostravou těším. Po strašně dlouhé době se nám konečně podařilo splnit cíl, který jsme si vytyčily na začátku sezóny. A je to i trochu úleva, když víte, že zase nebude bojovat o udržení se v extralize. Dovolím si tvrdit, že je to tento rok zaslouženě," těší nejlepší střešovickou střelkyni Danielu Reindlovou v rozhovoru pro florbal.cz. V základní části Reindlová nastřílela třiadvacet branek a na dvě asistovala. Zatímco Reindlová byla po celou sezónu spíše střelkyní, její spoluhráčka Barbora Zabavská měla v týmu úplně opačnou roli - právě ona byla tou, co se podepsala pod mnoho akcí z pozice asistentky. Ve dvaadvaceti duelech vstřelila deset branek, jednadvacet jich ale připravila pro své spoluhráčky.

Brankoviště patřím hned dvěma brankářkám. Haně Ranochové a Elišce Drbalové. První z nich je ve Střešovicích na hostování a svoji pouť u Skazkova týmu měla zakončit s koncem roku. Místo toho vedení klubu podalo žádost o prodloužení, barvy Tatranu tak bude nadějná brankářka hájit minimálně do konce sezóny. Prozatím vychytala sedm výher, Drbalová tři. Spolu tak tým dotáhly k deseti výhrám, což jim ve finále stačilo na play-off. 

Naproti nim se ale postaví těžký soupeř. Ostravanky jdou do play-off ze třetí pozice a rády by letos domácí Superfinále, které se stejně jako loni odehraje v Ostravě. Paulína Hudáková o jediný gól předběhla Anet Jarolímovou a ovládla tabulku kanadského bodování celé extraligy, stačilo jí k tomu pětadvacet gólů a pětatřicet asistencí. Nejvíce gólů má na kontě ale Nela Kapcová (32) a na obraně Tatranu tak bude, aby klíčové hráčky soupeře vynuloval. Jasnou ostravskou jedničkou je Veronika Tomšová s deseti výhrami, v závěsu má jen o tři výhry méně Jana Dupčáková

První duel na půdě Ostravy startuje již dnes večer. Bude pro Tatranky první play-off víkend úspěšný? „Myslím, že nejdůležitější je uhlídat hlavně jejich silný útok. Když se nám tohle podaří, tak můžeme Ostravu pořádně potrápit. Je to vidět například ve výsledcích Ostravy právě s Brnem nebo Jičínem. Bereme to opravdu zodpovědně a blíží se konec sezony, tak proč šetřit síly," dodává Reindlová

 
Naši partneři