Tatran Střešovice » V sobotu dorazí do STODOLY Královské Vinohrady, Střešovice čeká další derby

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

čtvrtek 4.10.2018

V sobotu dorazí do STODOLY Královské Vinohrady, Střešovice čeká další derby

V úterý si Fridrichovci došlápli na Chodov a čtyřmi góly a nepříjemnou obranou dobyli tvrz na Jižním Městě. Nyní se budou bránit nájezdu Královských Vinohrad, které by měly být spíše v roli outsidera. Po šesti zápasech jsou se třemi body předposlední. Přesto není radno soupeře podcenit, varuje Martin Mülhfait.

Muži na domácí půdě Chodova na Jižním Městě zvládli obrat lídra ligy o body. A dokonce o všechny tři! Jak se po utkání vyjádřil trenér domácích David Podhráský, jeho tým více jak padesát minut bojoval hlavně s tím, jak na Tatran vyzrát. Pak už bylo pozdě a Střešovičtí si polepšili o tři body. "Na obranou část jsme se hodně soustředili, ale musím říct, že jsme měli i trochu toho štěstí a hlavně nás hodně podržel brankář," poodhaluje klíče k úspěchu Martin Mühlfait, jenž si z duelu odnesl dvě minuty za sekání.

Ačkoliv jde o velmi vydřenou výhru, pro tým je to velký impulz, který jim pomůže do dalších utkání. "Výhra nám ukázala, že můžeme porazit i silné týmy z tabulky, pokud se na ně dostatečně namotivujeme. Zároveň ale musíme zůstat nohama na zemi a neztrácet body se slabšími týmy," otevírá nepříjemné téma. Loni měl Tatran období, kdy odevzdával body i slabším soupeřům. Toho se tentokrát tým musí vyvarovat, pokud uvažuje o ataku titulu. "Nejtěžší bylo udržet koncentraci po celý zápas a nedat soupeři šanci odskočit do vedení, které bychom těžko doháněli," vrací se ještě k pondělnímu zápasu Mühlfait.

Nyní čeká na šestý tým Milana Fridricha na domácí půdě další pražské derby, tentokrát s Královskými Vinohrady. Ty jsou po šesti zápasech se třemi body předposlední, tahounem jim je se čtyřmi góly a třemi asistencemi Jan Hanák. Proti němu bude stát třetí nejproduktivnější útočník ligy Marek Beneš. Ten během sedmi zápasů posbíral šestnáct bodů (10+6) a ukazuje, že ani zranění z loňska jej nezastaví. 

"V domácím zápase s Vinohrady bude nejdůležitější opět přistoupit s maximálním nasazením a nemyslet si, že když jsme teď vyhráli, tak další zápasy půjdu samy," zakončuje dvacetiletý Mühlfait. 

Tatran Teka Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady| sobota 6. října od 17:00| STODOLA Aréna Střešovice 

 
Naši partneři