Tatran Střešovice » ZŮSTÁVÁM! Mistr světa Langer vyvrátil přestupové spekulace

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

úterý 21.5.2019

ZŮSTÁVÁM! Mistr světa Langer vyvrátil přestupové spekulace

Filip Langer spolu s dalšími Tatraňáky vybojoval na Mistrovství světa juniorů v Halifaxu zlato! V rozhovoru pro klubový web se benjamínek seniorského nároďáku vrací zpět k turnaji, partě, okomentuje ale i přestupové spekulace, které se vyrojily těsně před turnajem a nadcházející sezónu v Tatranu.

Senzace, jaká v Česku nemá obdoby! Juniorský florbalový nároďák jako vůbec první florbalový nároďák v historii českého florbalu dosáhl na vytoužený vrchol. Pondělí 13. května, čas 1:02 středoevropského času, místo Halifax - Kanada. Zatímco většina Čechů právě spí, v daleké Kanadě došlo k senzaci, na kterou parta juniorů nikdy nezapomene. Čeští junioři propukají v jásot, jejich dvouleté snažení a dřina jsou u konce, stejně jako finálový zápas se Švédskem, které porazil Jakoubkův výběr vysoko 8:2.

"Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát každý zápas. Ten tým měl neskutečnou komplexní sílu. Byli jsme tam všichni kvalitní herně, přístupově i super parta. Měli jsme i skvělý realizák, a to bez výjimky. Z tohoto plyne, že jsem ty reálné šance viděl opravdu vysoko, když se nestane něco nečekaného nebo neobvyklého," popisuje zlatý medailista z Halifaxu Filip Langer. A neopomene dodat, že ačkoliv se výsledkově zápasy českého týmu mohly zdát jednoznačné, na hřišti tomu tak rozhodně nebylo.

"Na každého soupeře jsme se dlouho připravovali, měli jsme jasný gameplan, plán A i B. Prostě jsme byli připraveni na všechno a skvěle jsme dokázali reagovat na vyskytnuté problémy." Tým Jiřího Jakoubka prošel celým šampionátem jako nůž máslem, nepoznal hořkost porážky, navrch přidal i dvě výhry nad Švédskem, jednu dokonce již ve zmíněném finále. "Naši obránci hráli světově. Tvrdě a na hranici faulu, to byl určitě také jeden z bodů, který zdobil naši hru. Neopomenutelné jsou určitě i jejich bloky, kterých bylo v zápase nespočetně," přidává Langer. Ten do dějiště turnaje odjížděl s vědomím, že je skvěle připravený a na hřišti udělá úplně všechno, aby týmu pomohl k dosažení vysněného cíle.

V kanadském městě přesto ze začátku nebyl zcela v herní pohodě, tyto pocity ale brzy vypršely. "Byl jsem trošku nesvůj kvůli lehkému zranění, ale to společně s adrenalinem rychle odešlo." Nervozita ale naštěstí tatranského útočníka nesvazovala ve finále, kde se dvěma góly a jednou asistencí podílel na demolici Tre kronor. "Vůbec si následné pocity po výhře nevybavuju. Vím jen, že jsme řvali, skákali, objímali se a byli tak trošku zvířata," směje se.

Nyní už je benjamínek seniorské reprezentace zpět v Česku a myšlenkami u blížící se nové sezóny. "V pondělí 20. května nám začala letní příprava. Bude více společných tréninků, ale stoprocentně to je hodně na nás a našem přístupu. Samozřejmě mám jisté obavy, když nám někteří kluci odešli, ale věřím, že do toho skočíme jako do nové výzvy a budeme fungovat jako sdružený celek," vysvětluje. 

Zatímco Langer s českým týmem bojoval v Kanadě o titul, v Česku se kuloáry nesly nepodložené informace o jeho přesunu do Švédska. "Neříkám, že jsem o tom nepřemýšlel, nakonec jsem se ale rozhodl ještě počkat," uvádí informace na pravou míru.

  

 
Naši partneři