Ženy zakončují tento rok výhrou 2:8 na brněnskými Bulldogs.

Tatranky se již v klidu mohou těšit z Vánoc. V posledním zápase roku 2019 porazily Bulldočky 8:2 a připisují si tak 3 důležité body v boji o play off. Na hřišti zazářila především osvědčená dvojice Prontekerová – Vachušková.

Úvodní třetina mezi Tatranem a Bulldogs se nesla ve stylu nahoru dolů. Po četných šancích na obou stranách se brankářky brzy dostaly do tempa. Jediný gól si za první část připsala Markéta Prontekerová, která dorazila střelu Karolíny Vachuškové.

Druhá třetina už byla gólově štědřejší. Lépe herně naladěné přišly ze šaten hostující Tatranky. Po vyloučení hráčky domácích přesně mířila reprezentantka Vendula Beránková, které asistovala Denisa Billá. O chvíli později se do gólových statistik zapsalo znovu duo Prontekerová – Vachušková, které dostalo Tatran do vedení o 3 branky.  Ve 27. minutě se domácím podařilo poprvé prostřelit do té doby stoprocentní Drbalovou a dostat se na dostřel dvou branek. Ve 30. minutě však skórovaly opět hráčky Střešovic. Autorkou gólu byla Kateřina Pisárová, ta změnila stav na 1:4, který vydržel až do přestávky.

V poslední části si diváci museli na gól počkat dlouhých 12 minut, kdy Lucie Želízková přesně nahrála Kateřině Seemanové, která dokázala potrestat vyloučení domácí Dostálové za krátkých 14 vteřin. Brno si poté vybralo svůj timeout, který ovšem ovoce nepřinesl. Během půl minuty přesně mířily tatranské hráčky Denisa Billá Daniela Kvasková a posunuly Střešovice zase blíže k výhře. Bulldogs se však ještě nehodlali vzdát a 4 minuty před koncem snížili na 2:7. Poslední slovo však měly opět Tatranky. Konkrétně pak Markéta Prontekerová, která tak završila svůj hattrick a upravila výsledek na konečných 2:8. Asistovala ji Karolína Vachušková, která ji nahrála na všechny góly tohoto utkání. Nejlepší hráčkou byla zaslouženě vyhlášena brankářkaEliška Drbalová.

Trenér Marek Michálekhodnotil výkon svých svěřenkyň takto: Dnešní výkon byl tou správnou odpovědí na čtvrteční propadák. Jsme moc rádi za tři body. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme všem klidné prožití vánočních svátků.

Tatranským ženám přejeme, aby přes Vánoce nabraly dost sil a do roku 2020 vyrazily se stejným nasazením jako do zápasu proti Bulldogs.

Bulldogs Brno - Tatran Střešovice 2:8
branky:
27. Yvona Dostálová, 57. Linda Detková - 7. Markéta Prontekerová, 24. Vendula Beránková, 26. Markéta Prontekerová, 30. Kateřina Pisárová, 52. Kateřina Seemannová, 55. Denisa Billá, 55. Daniela Kvasková, 60. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Jiří Obalil - Martin Pivoda; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 154; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 18 - Eliška Drbalová 33; po třetinách: 0:1, 1:3, 1:4;