Sestava Chodov

Barák (Šantora) - Pražan, Maxa, Mikeš, Koutný, Kašovský, Vošta, Tomáš Vávra, Marek Vávra, Ondrušek, Sýkora, Řezáč, Vacenovský, Matejčík, Krbec, Plíhal, Podhráský, Doubek, Strnad

Sestava Tatran Střešovice

Rebro (Fibiger) - Tlapák, Kreysa, Komárek, Svačinka, Mühlfait, Sládeček, Langer, Beneš, Mochan, Pixa, Piták, Meliš, Svoboda, Vítovec, Švéda, Ullmann,Váňa

Branky a nahrávky: 21. Maxa (Vávra), 44. Maxa (Vávra), 60. Pražan (Sýkora) - 24. Ullmann (Komárek), 29. Vítovec (Meliš), 30. Kreysa (Pixa), 58. Beneš (Vítovec). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Diváci: 524.

VÝHRA! Muži porazili Chodov a berou tři body

Takticky skvěle zvládnuté utkání dalo Tatranu tři body na půdě Chodova, který po většinu zápasu tahal za kratší konec provazu a po pěti výhrách v řadě prohrál. A navíc na své domácí půdě! Střešovice si v tabulce upevnily pozici a na třetí místo jim chybí jediný bod.

Takt to je paráda! Ačkoliv Tatranští ztratili v neděli body v České Lípě, v úterním zápase před kamerami České televize nezaváhali. Utnuli pětizápasovou vítěznou sérii Chodova, který si chtěl suverénně dojít i pro skalp Tatranu. To však narazil! Skvěle takticky připravený tým Milana Fridricha předvedl výborný týmový výkon, který podpořil v bráně jistý Michal Rebro

Po bezbrankové první části, ve které měl více ze hry domácí Chodov, následovala nejdůležitější dvacetiminutovka. V ní hosté z Prahy 6 udeřili třikrát, čímž odpověděli na úvodní branku Chodovu, a utkání tak rázem dostalo zcela odlišný náboj. Po šťastném odrazu po dobré práci Mikuláše Komárka v chodovském rohu se prosadil kapitán Filim Ullmann, druhou branku vstřelil hned v úvodu přesilovky po pěkném signálu první pětky Ondra Vítovec a hned na to zvýšil na rozdíl dvou branek po pěknén individuální akci Jonáš Kreysa. Domácí najednou nebyli těmi, kdo určoval tempo duelu, naopak měli co dělat, aby gólů nebylo ještě více.

Ve třetí třetině se hra vyrovnala a šance byly na obou stranách. V úvodu třetiny hrozil především Tatran, v jejím závěru pak hlavně Chodov. Po kontaktní brance chodovského Maxy a vyloučení Mikuláše Komárka pár minut před koncem to nevypadalo dobře, nicméně po skvělém oslabení korunoval náš dobrý výkon čtvrtou brankou nejlepší střelec Marek Beneš! V závěrečném tlaku Chodova jsme povolili pouze jednu branku a radovali se ze zisku tří bodů poprvé od 3. superligového kola!

Muži tak díky výhře 4:3 získávají skalp prvního celku tabulky, tři body a připravili si dobrou startovní pozici. Jsou šestí, sedmé Otrokovice na ně ztrácí rovných šest bodů, zatímco Tatranu chybí bod do atakování třetího místa, případně tři na druhé místo! Pokud by pomýšleli až na samotný vrchol, na něm se nachází Sparta s devatenácti body, na ní by tak potřebovali pět bodů. Fridrichova parta večer ukázala, že nemá problém porážet nejen slabší soupeře, ale troufne si i na ty nejlepší a své tvrzení hrdě dokázala.

V sobotu nás v rámci CELOTATRANSKÉHO FOCENÍ čeká ve STODOLE další derby s Královskými Vinohrady

David Podhráský (Chodov): Tatran byl na nás velmi dobře připraven a nám trvalo skoro 50 minut než jsme pochopili, že musíme hrát jinak. K tomu nám to ještě úplně nelepilo v zakončení a výsledek je jaký je. Děkuji fantastickým divákům a jdeme se chystat na sobotu.

Milan Fridrich (Tatran): Dnes více odbojované utkání. Na hráčích bylo vidět, že chtějí odčinit nedělní zaváhání. Chvílemi nás brzdili individuální činnosti na míčku. V závěru utkání jsme měli štěstí. Pokud bychom využili brejky ve třetí třetině, mohli jsme se těchto nervů ušetřit. Děkujeme soupeři,divákům a rozhodčím za zápas.