Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Tatran - SKV 5:8

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

sobota 6.10.2018

Vinohrady přehrály Tatran a vybojovaly tři body

S T Ř E Š O V I C E - Tentokrát to nevyšlo. Muži po výhře nad Chodovem doma nepředvedli stoprocentní nasazení a koncentraci, výsledkem je překvapivé vítězství Vinohrad. Přesto není všem dnům konec, Střešovice se pod vedením bývalého elitního forvarda ze svých chyb poučí a již brzy opět budou porážet slabší i silnější soupeře.
8., sobota 6.10., STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Domácí
5:8
SKV Hosté
(1:2, 2:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Pixa, 36. Ullmann (Váňa), 39. Langer (Beneš), 50. Váňa (Sládeček), 56. Langer (Komárek) - 4. Stuchlík (Skřivánek), 20. Hájek (Linhart), 31. Linhart (skřivánek), 32. Šimík (Vnuk), 38. Piták (vlastní branka), 59. Šimík (Vnuk), 59. ROssi, 60. Skřivánek (Hartman) Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský. Diváci: .
Tatran
Fibiger (Rebro) - Tlapák, Kreysa, Komárek, Mühlfait, Sládeček, Langer, Beneš, Pixa, Piták, Meliš, Vítovec, Švéda, Ullmann, Váňa
SKV
Dejmal - Jelínek, Vnuk, Kachnič, Linhart, Lanc, Šimík, Hartman, Skřivánek, Hájek, Záň, Dolejš, Hanák, Otta, Záň, Stuchlík, Rossi, Houra, Beran, Weissgärber

Komentář k zápasu

Aktivní, avšak nekoncentrovaný, vstup do utkání Tatran stál opět začátek utkání. Hosté šli do vedení již ve čtvrté minutě a ačkoliv brzy domácí srovnali krok, v zápase často dotahovali. Jak se po senzační výhře nad Chodovem vyjádřil Martin Mühlfait, Střešovice nesmí po této cenné výhře polevit, naopak musí makat ještě víc a jít do každého duelu se stoprocentním výkonem a koncentrací. Hned v následujícím střetnutí to ale tým nesplnil. Po derby na Jižním Městě přijely do STODOLY pražské Vinohrady, outsider ligy.

Tomu se ale podařilo z minima vydolovat maximum - na horké půdě dokázal díky přesnější a koncentrovanější hře získat tři body. Domácí po dvou dvacetiminutovkách prohrávali 3:5, do posledního dějství tak šli s úkolem vyrovnat a zápas rozhodnout na svou stranu, ideálně ještě před koncem základní hrací doby, což se výběru Milana Fridricha nepodařilo. V šestapadesáté minutě sice za domácí vyrovnával mladíček Filip Langer, o dvě minuty později vstřelil rozhodující branku za hosty Jan Šimík a hosté pak již do koncem třetiny pouze upravovali skóre.

Tatran tak nedokázal navázat na dobrý výkon z předchozího utkání na půdě Chodova, kde bral tři body, a odevzdal doma tři body předposledním Vinohradům. Přesto není všem dnům konec, další šanci na reparát mají Fridrichovci příští neděli doma proti Vítkovicím, se kterými svedli loni v play-off zajímavou sérii. Ačkoliv z pěti zápasů vyhráli pouze jedenkrát, dokázali soupeře trápit a o postupujícím rozhodly vždy až závěrečné sekundy a minuty.

Ohlasy trenérů

Janda (Tatran): Soupeř byl hladovější a díky tomu odváží všechny body. My jsme do zápasu, stejně jako před týdnem, vstoupili bez potřebné koncentrace, připravenosti a bojovnosti. Přestože jsme se dokázali vrátit do zápasu, hloupé chyby nás opět srazily. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství.

Pazdera (Vinohrady): Po šťastném, ale týmově odbojovaném zápase, jsme za tři body nadšeni. Víme o spoustě chyb, které jsme vyrobili. Také si dobře uvědomujeme, že za stavu 5:5 to bylo buď, a nebo. Naštěstí jsme branku dali my. Děkujeme rozhodčím a divákům. Soupeři děkujeme za spoustu zkušeností a férový zápas.