Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Ml. Boleslav - Tatran 5:3

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

neděle 30.12.2018

Natov hattrickem srazil Tatran, ten jede domů bez bodů

Ačkoliv byly pasáže, kdy Střešovičtí Mladoboleslavským hodně sekundovali, nakonec si ze svého snažení na půdě středočeského týmu nevybojovali ani bod. Utkání hattrickem rozhodl Jan Natov.
18., neděle 30.12., MSH Mladá Boleslav
Ml. Boleslav Domácí
5:3
Tatran Hosté
(3:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Natov, 5. Řehoř, 14. Řehoř, 31. Natov, 38. Natov - 9. Kolísko, 13. Slavík, 21. Pixa. Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín. Diváci: 685.
Ml. Boleslav
Bauer (Musil) - Novák, Tadeáš Chroust, Tomáš Chroust, Bína, Řehoř, Tokoš, Pluhař, Höffer, Gruber, Jelínek, Curney, Zakonov, Krzyžanek, Tomašík, Natov
Tatran
Rebro (Fibiger) - Tlapák, Kreysa, Mühlfait, Sádlo, Slavík, Sládeček, Kolísko, Langer, Beneš, Piták, Pixa, Meliš, Vítovec, Gašparík, Švéda, Ullmann, Váňa

Komentář k zápasu

Jiří Curney vyhrál první buly utkání, celkově zaskočený Tatran navíc již tři sekundy po úvodním hvizdu inkasoval první branku. Takhle rychlý rozjezd nečekal snad nikdo, domácí navíc o čtyři a půl minuty později přidali druhou branku a i přes snahu Pražanů o zvrat korigovali tempo a styl hry. Zpět do tempa dostal za čtyři minuty své spoluhráče gólem v deváté minutě aktuálně jediný Kolísko v sestavě Tatranu.

Gólové porcování přišlo i tentokrát, za další čtyři minuty hosté přidali i druhý gól a hra byla rázem vyrovnaná. Přesto si domácí před téměř sedmi stovkami fanoušků dokázali sebrat vedení znovu na svou stranu. V poslední části přišlo poslední srovnání, a sice na 3:3. Za stavu 3:4 z pohledu Střešovic sice měl hostující tým možnost vyrovnat, Marek Beneš ale nezvládl nájezd na Lukáše Bauera, reprezentačního parťáka, místo toho tak přišlo ještě navýšení na 3:5

S tímto skórem zápas i skončil, domů jedou Pražané bez bodů, Nový rok tak přečkají na šestém místě bez možnosti atakování páté pozice. Již 3. ledna je ale čeká utkání právě s Libereckými v boji o finále Poháru České pojišťovny. Střešovičtí budou mít výhodu domácího prostředí, navíc v pracovní den nebudou mít rozlámané tělo z autobusu. Věříme, že nejen tyto skutečnosti naše hochy dostanou do finále.

Ohlasy trenérů

Jan Pazdera (Boleslav): I přesto, že jsme hned z první akce šli do vedení 1:0, tak se nám herně vstup do zápasu nevydařil. Tatran dokázal potrestat 3 velké hrubky v obraně a tím nás dostal výsledkově pod tlak, proto jsem rád, jak jsme dokázali zvládnout druhou polovinu zápasu, která herně byla hlavně v naší režii. Naše slabá produktivita nás stála vyšší rozdíl ve skóre. Děkujeme fanouškům za přízeň a přejeme úspěšný vstup do nového roku.

Milan Fridrich (Tatran): Dnes bychom k lepšímu výsledku potřebovali omezit množství ztrát a mít maximální efektivitu v zakončení. Od poloviny utkání byla Boleslav silnější na míčku a zaslouženě vyhrála. Děkujeme soupeři a divákům a přejeme úspěšný rok 2019.