sobota 26.2.2022
Sportovní centrum Řepy
2. kolo

Střešovice si mohou odškrtnout první výhru

Tatran porazil v úvodním utkání čtvrtfinálové série Black Angeles 9:1. Skvěle tak odstartoval cestu za postupem do semifinále.

Ačkoli ve střetu mezi Tatranem a Black Angels je favorit poměrně jasný, říká se, že playoff je jiná soutěž a nic není předem dáno. To se potvrdilo i v začátku prvního utkání čtvrtfinálové série, která měla poněkud rozpačitý nástup. Úvodní třetina nakonec skončila po prvotním vyrovnání Blacků na 1:1 poměrem 3:1 pro domácí.

Prostřední část patřila Tatranu, tedy alespoň jejích posledních šest minut. Po dlouhé prodlevě bez gólu odstartoval brankostroj proměněný nájezd Marka Beneše. Střešovičtí florbalisté pak dokázaly během pouhých dvou minut nastřílet další tři branky a vlastně tak rozhodnout o celém utkání, neboť do přestávky se šlo za stavu 7:1.

Po vzoru druhé dvacetiminutovky se i v té třetí na gól čekalo. Poté, co Black Angels vystřídali svého brankáře, zůstal stav nezměněn dlouhých deset minut. Až v samém závěru se hned dvakrát přesně trefil David Šimek, který tak zkompletoval hattrick. Tatranu se podařilo ustát dlouhou hru proti soupeři v šesti, při které ho podržel především domácí brankář Kříž, který si vysloužil i titul nejlepšího hráče utkání.

Střešovice tak za sebou mají úspěšný vstup do vyřazovacích bojů. Nyní je čeká rychlá regenerace, aby v neděli ve stejném čase byli znovu na značkách, připraveni zvýšit své vedení v celé sérii.